Dawid Dobrasz
Podopieczni Artura Węski podzielili się punktami we Wronkach z Wigrami Suwałki, remisując 0:0. Adam Jastrzębowski
Lech II Poznań zanotował czwarty remis w tym sezonie eWinner II ligi. Podopieczni Artura Węski bezbramkowo zremisowali we Wronkach z Wigrami Suwałki i przedłużyli swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

Rezerwy Kolejorza do meczu z Wigrami przystępowały po odpadnięciu w środku tygodnia z Fortuna Pucharu Polski, gdzie lepsza od zespołu Artura Węski okazała się trzecioligowa Olimpia Grudziądz (0:3).

W pierwszej połowie zawodnicy rezerw Kolejorza byli znacznie bliżej objęcia prowadzenia, a najbliżej gola był Jakub Antczak, który znalazł się na czystej pozycji po podaniu Kriwca, ale świetnie jego strzał obronił Hieronim Zoch. Przed przerwą sędzia mógł także podyktować rzut karny dla gospodarzy, bo podcinany w polu karnym był wspomniany Białorusin, ale arbiter uznał, że faulu nie było i nie wskazał na jedenasty metr.

Po przerwie także Wigry Suwałki potrafiły stworzyć zagrożenie pod bramką Mleczki, który dwukrotnie uratował lechitów, kiedy to dwa razy musiał bronić sytuacje sam na sam. Ten bramkarz jest ostatnio w dobrej dyspozycji, bo mimo dwóch wpuszczonych goli w ostatnim meczu z KKS Kalisz, był jedną z jaśniejszych postaci tego widowiska, m.in. broniąc w pierwszej połowie w derbach Wielkopolski rzut karny. Przed końcem spotkania dobrą okazję do przechylenia losów meczu na korzyść rezerw miał jeszcze Kołtański, ale świetnie w bramce spisywał się wspomniany Zoch.

Ostatecznie we Wronkach goli nie było, ale lechici dopisali cenny punkt i łącznie mają ich na koncie 22. Tyle samo, co Wigry Suwałki. To był siódmy mecz rezerw bez porażki. Następne spotkanie podopieczni Artura Węski rozegrają w sobotę, 6 listopada o godz. 13 na wyjeździe z Sokołem Ostróda.

Lech II Poznań - Wigry Suwałki 0:0
Lech II: Mleczko - Borowski (82. Zagórski), Laskowski, Pingot, Palacz - Wilak (82. Kołtański), Norkowski, Kozubal (75. Gogół), Kriwiec, Antczak (66. Karbownik) - Pacławski (75. Spławski).

Wigry: Zoch - Michalski, Ozga, Bogusławski (73. Grzelak), Mularczyk - Rybicki (80. Bartczak), Łabojko, Babiarz, Sowiński (73. Randak), Gojko - Adamek (73. Iwao).

Lech Poznań miał w Mielcu ogromną przewagę, ale nie potrafił umieścić piłkę w siatce Stali. Nieskuteczność to główny grzech Kolejorza w tym meczu. Wiele dobrych sytuacji popsuł Mikael Ishak, a w ostatniej akcji meczu bramkarz Strączek obronił piłke meczową po strzale Antonio Milicia. Statystyka pierwszej połowy mówiła wszystko, jak przebiegał ten mecz przed przerwą. Lech 12 strzałów, 2 celne, Stal 0 strzałów, posiadanie piłki 63:37 na korzyść Kolejorza. Goście z Poznania mieli zdecydowaną przewagę, niemal nie schodzili z połowy mielczan, ale byli bardzo nieskuteczni. Lech trzeba zganić, za jakość podań w pole karne. Nawet gdy udało się Kamińskiemu czy La Boua wjechać z piłką w szesnastkę, brakowało celnego zagrania do partnera. Co prawda kilka dobrych podań otrzymał Ishak, ale do przerwy wszystkie zepsuł.Po zmianie stron Jakub Kamiński trafił w poprzeczkę, a potem bohaterem meczu był już Strączek, który obronił wszystko, co leciało w jego bramkę. Kolejorz 26 razy uderzał na bramkę Stali, ale tylko 4 razy w światło bramki Zobacz jak oceniliśmy lechitów w tym meczuZobacz kolejne zdjęcie ---->

Stal Mielec - Lech Poznań 0:0 Kolejorz dominował, ale gola s...