Maciej Lehmann
W finale przeciwnikiem Lecha Poznań będzie Cracovia
W finale przeciwnikiem Lecha Poznań będzie Cracovia Screen Łączy nas piłka
Juniorzy starsi Lecha Poznań rozgromili w Ząbkach w rewanżowym meczu półfinałowym Legię Warszawa 5:2 i awansowali do finału mistrzostw Polski. O złoto zagrają z Cracovią. To była pierwsza porażka Legii na szczeblu CLJ w tym sezonie. Pierwszy mecz we Wronkach, warszawski zespół wygrał 2:1.

Juniorzy Lecha Poznań przystępowali do rewanżu ze stratą jednego gola. Po ośmiu minutach legioniści byli w jeszcze lepszej sytuacji, bo po rzucie rożnym i strzale Michała Górala objęli prowadzenie. Młodzi lechici jednak szybko opanowali sytuacje na boisku.

Warszawiacy mieli problem z wyjściem z własnej połowy, popełniali błędy w defensywie, co błyskawicznie wykorzystali goście.

Najpierw Michał Skoraś strzałem z bliska pokonał Pawła Łakotę, drugiego gola zdobył Jakub Karbownik. Dobre sytuacje miał jeszcze Hubert Sobol, ale nie potrafił ich wykorzystać.

To się zemściło w drugiej odsłonie, bo Mateusz Olejarka doprowadził do remisu po strzale z rzutu karnego.

Odpowiedź Lecha była jednak niemal natymiastowa. Sobol w 69 minucie znów wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Kiedy w 77 min. Olejarka dostał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, za próbę wymuszenia rzutu karnego, na boisku istniał już tylko jeden zespół - Lecha. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Skóraś oraz Paweł Tupaj i skończyło się na wygranej Kolejorza 5:2.

W finale przeciwnikiem Lecha będzie Cracovia, która dwukrotnie pokonała Śląsk Wrocław 2:0 i 4:0.

POLECAMY:

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Najgorsze mieszkania do wynajęcia

Poznań 20 lat temu. Czy bardzo się zmienił?

Kobiety poszukiwane za niepłacenie alimentów

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Quizy gwarowe, które pokochaliście [SPRAWDŹ SIĘ]

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Juniorzy Kolejorza w finale mistrzostw Polski! Rozbili Legię Warszawa 5:2! - Głos Wielkopolski