Radosław Patroniak
Lech Poznań wygrał czwarty sparing w okresie przygotowawczym i to nie z byle kim, bo z piątą drużyną holenderskiej ekstraklasy. To był najlepszy występ podopiecznych Dariusza Żurawia we wszystkich pięciu grach kontrolnych. Łukasz Gdak

Zwłaszcza w pierwszej połowie Kolejorz zagrał w Opalenicy popisowo, dominując nad ekipą znanego trenera, Rosjanina Leonida Słuckiego. Po przerwie poznańska „Lokomotywa” zwolniła tempo, ale to nie znaczy, że dała się zepchnąć do defensywy.

Trwa głosowanie...

Zagłosuj w naszej sondzie: Czy Lech Poznań zagra w przyszłym roku w europejskich pucharach?

Głos Wielkopolski

Na dziesięć dni przed inauguracją ekstraklasy, w obozie poznaniaków panuje coraz większy optymizm. Można żałować, że Lech w tym sezonie nie wystąpi w europejskich pucharach, bo mógłby być postrachem rywali.

Szlifowanie taktyki
Przed pierwszym gwizdkiem trener Dariusz Żuraw liczył, że jego zespół zaprezentuje się lepiej niż w sobotnim sparingu z wicemistrzem Danii. – Mam na myśli przede wszystkim grę ofensywną, bo Duńczycy nie pozwolili nam rozwinąć skrzydeł – tłumaczył szkoleniowiec Kolejorza.

Przyznał też, że drugi obóz w Opalenicy w mniejszym stopniu niż pierwszy będzie poświęcony budowaniu siły fizycznej. – Bardziej skupimy się na taktyce i doszlifowaniu określonych zagrań. Temu też będą służyć piątkowe sparingi – dodał Żuraw.

Prezent dla Marchwińskiego
Rzeczywiście początek był obiecujący dla lechitów, wśród których wyróżniali się Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz. Ten ostatni wystąpił w zastępstwie lekko kontuzjowanego Wołodymyra Kostewycza na lewej obronie i radził sobie nie gorzej niż w roli pomocnika.

Problemem niebiesko-białych było już tradycyjnie wykańczanie akcji. Na pozycji wysuniętego napastnika wystąpił tym Joao Amaral, ale nie od dziś wiadomo, że Portugalczyk woli być podwieszonym pomocnikiem niż graczem od rozrywania defensywy i wchodzenia na szybkie podania z bocznych sektorów boiska.

Najlepszą okazję zmarnował w 24 min Jevtić, który dynamicznie wszedł w pole karne, ale za długo zwlekał ze strzałem. Kiedy gra się wyrównała i wydawało się, że to holenderski zespół przejmie inicjatywę, goście z Arnhem popełnili banalny błąd w defensywie. Z prezentu skorzystał Filip Marchwiński i płaskim strzałem z 15 m umieścił piłkę w siatce.

Sprawdź też:

Na 2:0 podwyższył, po centrze z rogu Jevticia, Djordje Crnomarković. Serb zamykał akcję na drugim słupku i mimo ostrego kąta idealnie przymierzył głową i nie dał szans bramkarzowi Vitesse. Potem była jeszcze sytuacja sam na sam wybroniona przez Mickeya van der Harta oraz strzał z wolnego w poprzeczkę najaktywniejszego w pierwszej połowie Jevticia. Szwajcar był blisko strzelenia pięknej bramki.

Młodość w natarciu
Po zmianie stron trener Kolejorza odmłodził skład i posłał do boju kompletnie nową jedenastkę. Sytuacji na boisku to jednak nie odmieniło. Nadal lechici dyktowali warunki gry częściej byli przy piłce. W końcówce Holendrzy próbowali przejąć inicjatywę, ale ich akcje kończyły się na linii pola karnego.

Mówi się, że piłka nożna to męski sport. Nie znaczy to jednak, że nie pasjonują się nim także kobiety. Aby się o tym przekonać, wystarczy choćby spojrzeć na trybuny podczas meczów Lecha Poznań. Dowód zobaczycie także w naszej galerii, gdzie znajdziecie 50 zdjęć pięknych fanek Kolejorza.Zobacz kolejne zdjęcie ----->

Lech Poznań: Dziewczyny też wspierają Kolejorza. Fanki na tr...

Lech Poznań – Vitesse Arnhem 2:0 (1:0)
Bramki:
Filip Marchwiński (31), Djordje Crnomarković (38).
Lech w I połowie: van der Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz, Muhar, Tiba, Jóźwiak, Jevtić, Marchwiński, Joao Amaral.
Lech w II połowie: Szymański – Cywka, Dejewski, Pleśnierowicz, Skrzypczak, Moder, Klupś (81 Szymczak), Kamiński, Niewiadomski, Tomczyk, Żamaledtinow.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: