Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań całkowicie zdominował Koronę Kielce i pewnie wygrał spotkanie 3:0 . Dopisanie trzech punktów sprawiło, że Kolejorz wyprzedził Pogoń Szczecin i wskoczył na trzecią pozycję w Ekstraklasie. Graczem spotkania został Velde, którzy strzelił dwie bramki i zanotował asystę.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Dla obydwu zespołów dzisiejszy mecz był niezwykle ważny. Wygrana Korony oznaczałaby, że Kielczanie zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Wygrana Lecha sprawiłaby, że Kolejorz wskoczy na trzecią pozycję wyprzedzając Pogoń Szczecin. Sprawdził się drugi scenariusz. Ekipa z Poznania dopisała trzy punkty i czeka na jutrzejszy mecz Portowców z Górnikiem Zabrze.

Lech od samego początku atakował rywala i powoli budował swoją przewagę. W 15. minucie nieatakowany Lubomir Satka podholował piłkę kilkanaście metrów. Wyciągnięty jak struna bramkarz Korony sparował jego strzał z ok. 30 metrów. Wiele kontrowersji dostarczyła sytuacji, kiedy Velde dobiegał do prostopadłej piłki, ale przeszkodził mu Zapytowski, który wyszedł daleko od bramki. Golkiper wyraźnie zahaczył skrzydłowego, ale sędzia nie dał czerwonej karki bramkarzowi.

Kolejorz strzelił bramkę w 33. minucie. W ataku pozycyjnym - na prawej stronie przed polem karnym - pograli Jesper Karlstroem, Michał Skóraś i Kristoffer Velde. Ostatni z wymienionych dostał już piłkę w "szesnastce", by mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu wpisać się na listę strzelców!

Drugi gol dla Kolejorza padł w 53. minucie. Kristoffer Velde pojawił się z piłką na środku boiska ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Doskoczyło do niego trzech rywali, a mimo to zdołał zagrać prostopadle w pole karne do Filipa Marchwińskiego. Ten ograł wychodzącego z bramki Marcela Zapytowskiego, by uderzeniem z bliska zdobyć bramkę w trzecim meczu z rzędu w Ekstraklasie.

Trzy minuty później Lech podwyższył prowadzenie. Na lewej stronie pograli Pedro Rebocho i Michał Skóraś. Drugi z wymienionych wrzucił w pole karne do Kristoffera Velde, który urwał się trzem obrońcom i uderzeniem głową zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu!

Velde jest w niesamowitej formie w ostatnim czasie. Norweg w meczu z Cracovią (6 maja) zdobył bramki i zaliczył dwie asysty. Tydzień później z Rakowem (14 maja) dorzucił kolejne trafienie. W dzisiejszym meczu skrzydłowy dał prawdziwy koncert - dwie bramki i asysta.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Lech Poznań (w skali 1-6):