Lech Poznań z pierwszą wygraną w przedsezonowym sparingu. To był ostatni sprawdzian przed pucharowym pojedynkiem z Karabachem Agdam

Bartosz Kijeski
Lech Poznań wygrał swój ostatni sparing przed sezonem z Jagiellonią Białystok 2:1. Obie bramki dla Kolejorza zdobył Antonio Milić Adam Jastrzębowski
Lech Poznań wygrał swój pierwszy przedsezonowy sparing z Jagiellonią Białystok 2:1. To był zarazem ostatni mecz kontrolny lechitów przed zbliżającym się sezonem. Obie bramki dla Kolejorza zdobył środkowy obrońca niebiesko-białych, Antonio Milić.

Ostatni pojedynek przed zbliżającym się sezonem Kolejorz rozegrał na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Jednak ze względu na prośbę zespołu Lecha, sparing odbył się przy zamkniętych trybunach, a także bez transmisji dla publiczności z tego spotkania.

Jako pierwsi strzelali goście, a autorem pierwszej bramki w 18. minucie został Fedor Cernych i do przerwy to żółto-czerwoni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie do głosu doszli piłkarze prowadzeni przez Johna van den Broma. Najpierw w 49. minucie gola strzelił Antonio Milić. 8 minut później Chorwat dorzucił swoje drugie trafienie, czym ustalił wynik spotkania.

Dla Lecha Poznań był to ostatni przedsezonowy sparing. Podczas dziewięciodniowego obozu w Opalenicy lechici rozegrali dwa mecze kontrolne: z Pogonią Szczecin, w którym Kolejorz przegrał 0:1 oraz ten z Jagiellonią. Wcześniej, bo w sobotę 18 czerwca, poznaniacy przegrali na własnym obiekcie z Widzewem Łódź 1:2.

Sparing Lech Poznań-Pogoń Szczecin odbył się w Opalenicy.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)