Lech Poznań - Cracovia 3:0
Lech Poznań - Cracovia 3:0 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań ograł gładko Cracovię 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Gola i dwie asysty zapisał Kristoffer Velde. Ustępujący mistrz Polski awansował na podium. Na trzecim miejscu zostanie przynajmniej do meczu Pogoni Szczecin.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Cracovia 3:0

W Lechu zabrakło kontuzjowanego Mikaela Ishaka, a przy linii zawieszonego trenera Johna van den Broma. Widowisko śledziło ponad 30 tys. kibiców. Gra rozpoczęła się z kilkuminutowym poślizgiem, najprawdopodobniej z powodu zadymienia stadionu.

Lech grał dziś przede wszystkim o to, żeby wrócić na podium i tym samym wywrzeć presję na Pogoni Szczecin, która zagra jutro z Legią Warszawa, a z którą ustępujący mistrz toczy korespondencyjną walkę o brązowy medal.

Cracovia nie stanowiła dla Lecha żadnego wyzwania. W 21 minucie telebim wyświetlał jeszcze bezbramkowy remis, podczas gdy w 24 minucie było już 2:0.

Kristoffer Velde bohaterem Lecha Poznań

Prowadzenie dla Lecha uzyskał najlepszy na boisku, czyli Kristoffer Velde. Skrzydłowy w trybie z Ligi Konferencji wykończył akcję po przejęciu piłki, kiedy stratę na połowie zaliczył Takuto Oshima.

Zaraz potem Velde wcielił się w rolę asystenta. Podał świetnie na wolne pole do Filipa Marchwińskiego, który z podobną łatwością znalazł sposób na Karola Niemczyckiego.

Gdy pierwsza połowa miała się ku końcowi, w 44 minucie Cracovię dobił Michał Skóraś - oczywiście po zagraniu Velde. Lech ma 52 punkty i czeka na odpowiedź Pogoni, tracącej do niego oczko.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Cracovia (w skali 1-6):