Lechia Gdańsk. Biali lepsi od Zielonych

KM
Na zakończenie zimowego zgrupowania w tureckim Belek piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali grę wewnętrzną. Drużyna Białych pokonała Zielonych 2:1.

Piłkarze Lechii w Turcji przebywają od dwóch tygodni. Rozegrali trzy sparingi, pokonując kolejno Viktorię Berlin (4:2), Terek Grozny (4:3) i CS Pandurii (1:0). Ostatni z tych meczów, z rumuńskim Pandurii, odbył się w poniedziałek. Od tego momentu gdańszczanie skupili się już na treningach.

Dzisiaj biało-zieloni rozegrali gierkę wewnętrzną, która trwała 2x25 minut. Lechiści podzielili się na drużyny Białych i Zielonych. Ze względu na drobne urazy niektórych piłkarzy zespoły grały w dziesięcioosobowych składach na zmniejszonym obszarze boiska.

Od początku delikatna przewaga była po stronie Białych, ale dobrych okazji nie wykorzystali Flavio Paixao i Sławomir Peszko. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Po kapitalnym prostopadłym podaniu Rafała Janickiego piłkę do siatki skierował Piotr Wiśniewski i po piętnastu minutach Biali prowadzili 1:0. Jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć, ale po lobie z około 40 metrów w wykonaniu Flavio piłka uderzyła w poprzeczkę.

Portugalczyk wpakował futbolówkę do bramki w drugiej połowie po podaniu Sebastiana Mili, ale sędziujący to spotkanie drugi trener Maciej Kalkowski odgwizdał spalonego. Za chwilę zrobiło się 1:1. Akcję przeprowadził Paweł Stolarski, który obchodzi dzisiaj urodziny. Podanie Stolarskiego wykorzystał Rafał Wolski.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale jeszcze jedną skuteczną akcję przeprowadzili Biali. Peszko podał do Mili, ten wystawił piłkę Flavio, ale Portugalczyk nie miał tego dnia szczęścia. Tym razem przegrał pojedynek z Vanją Milinkoviciem-Saviciem, jednak na posterunku był Grzegorz Wojtkowiak, który popisał się skuteczną dobitką i ustalił wynik gierki na 2:1.

Lechiści w Belek będą przebywać do jutra. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Lotto Ekstraklasy rozegrają 12 lutego, gdy podejmą u siebie Jagiellonię Białystok.

Biali - Zieloni 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Wiśniewski (15), 1:1 Rafał Wolski (35), 2:1 Grzegorz Wojtkowiak (40).

Biali: Bąk (13 Podleśny) – Wojtkowiak, Janicki, Vitoria, Wawrzyniak – Flavio Paixao, Fila, Mila, Peszko - Wiśniewski.

Zieloni: Milinković-Savić – Stolarski, Joao Nunes, Maloca, Perger – Mak, Chrapek, Krasić, Wolski – Kuświk

Materiał oryginalny: Lechia Gdańsk. Biali lepsi od Zielonych - Dziennik Bałtycki