Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

Wisła Kraków

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Oba zespoły nie poprawiły grę po przerwie i mecz kończy się bezbramkowym remisem.

• Flavio Paixao wstrzelił piłkę w pole karne, ale Marcin Wasilewski zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Marcin Wasilewski przerwał akcję rywala i ogląda żółtą kartkę.

• Daniel Morys zmienia Michała Maka. To była ostatnia roszada w tym meczu.

• Michał Nalepa wybija piłkę zagraną przez Macieja Sadloka.

• Michał Buchalik końcówkami palców broni strzał Macieja Gajosa! To było bardzo groźne!

• Nie ma rzutu karnego! Gramy dalej!

• Flavio przewraca się w polu karnym rywala, ale gwizdek sędziego milczy! Krzysztof Jakubik słucha jednak podpowiedzi z wozu VAR.

• Lukas Klemenz ukarany żółtą kartką.

• Bardzo dobra indywidualna akcja Michała Maka. Żaden z jego kolegów nie zdołał jednak dopaść do zagranej futbolówki.

• Posypały się zmiany. Rafał Janicki opuszcza murawę, a Marcin Wasilewski na niej się melduje.

• Pierwsza zmiana następuje natomiast w drużynie Wisły Kraków. Jean Carlos Silva zmieniony przez Aleksandra Buksę.

• Piotr Stokowiec wykorzystuje ostatnią zmianę. Sławomir Peszko schodzi, a wchodzi Flavio.

• Maciej Sadlok posłał bardzo długą piłkę z rzutu rożnego. Futbolówka spadła na nogę Bashy, którego strzał był bardzo nieudany.

• Lukas Haraslin zamykał akcję swojej drużyny, ale oddał kompletnie nieudany strzał na bramkę rywala.

• Mocne uderzenie z woleja Michała Nalepy. Piłka minimalnie mija bramkę Wisły!

• Strzał Michała Maka, ale Zlatan Alomerović zdołał odbić piłkę.

• Lukas Haraslin zmienia Rafała Wolskiego. Jest to 100 mecz Słowaka w barwach Lechii.

• Szansa na bramkę ze stałego fragmentu gry została zmarnowana po tym jak Kamil Wojtkowski dograł bardzo niedokładnie.

• Michał Mak faulowany pod polem karnym rywala! Będzie bardzo groźna okazja dla gości.

• Rafał Wolski ukarany żółtym kartonikiem.

• Niedokładne dośrodkowanie Davida Niepsuja i Wisła traci szansę na zdobycie gola.

• Wracamy na stadion Energa w Gdańsku! Krzysztof Jakubik daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Egy Maulana Vikri nie pojawi się już na murawie. W jego miejsce pojawia się Jarosław Kubicki.

• Koniec bezbarwnej pierwszej połowy. Obie drużyny grają bez polotu i schodzą do szatni przy bezbramkowym wyniku.

• Sędzia przedłuża pierwszą część meczu o 2 minuty.

• Sławomir Peszko szukał sobie miejsce na oddanie strzału, ale doświadczony skrzydłowy został zablokowany.

• Egy przewrócił się na skraju pola karnego rywala, ale sędzia nakazuje kontynuować grę.

• Kompletnie nieudany strzał Macieja Sadloka z rzutu wolnego. Od bramki zaczną gospodarze.

• Potężne uderzenie Kamila Wojtkowskiego i po raz drugi w tym meczu piłka obija obramowanie bramki!

• Daniel Łukasik próbował podać prostopadle do Sobiecha, ale pierwszy przy piłce był Buchalik.

• Dobre dośrodkowanie Rafała Wolskiego, ale Artur Sobiech minął się z lecącą piłką.

• Potężne uderzenie Macieja Gajosa z rzutu wolnego! Piłka trafia w poprzeczkę! Było bardzo blisko gola dla Lechii!

• Maciej Sadlok fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Strzał Macieja Gajosa został zablokowany. Na razie oba zespoły bez pomysłu na sforsowanie defensywy rywala.

• Jean Carlos Silva posłał bombę w stronę bramki Lechii Gdańsk! Gdyby nie świetna interwencja Alomerovicia to mielibyśmy cudownego gola!

• Słabiutkie dośrodkowanie Michała Maka. Od bramki zaczną gospodarze.

• Piłkarze i kibice Lechii domagają się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką przez Rafała Boguskiego. Sędzia jednak jasno pokazał, że o 11 nie ma mowy!

• Sławomir Peszko dograł w pole karne, ale Maciejowi Gajosowi nie udało się przygotować piłki do strzału.

• Goście rozpoczęli mecz od środka boiska!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą z tunelu! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika.

• Egy Maulana Vikri dostaje dzisiaj szansę od Piotra Stokowca. Młody zawodnik z Indonezji po raz pierwszy zagra w wyjściowej 11 Lechii. Szkoleniowiec gdańskiego zespołu od pierwszej minuty wypuszcza także m.in Zlatana Alomerovicia, Rafała Kobrynia czy Adama Chrzanowskiego, którzy zazwyczaj nie są podstawowymi zawodnikami.

• Dzień dobry! Za kilkanaście minut swój mecz rozpocznie kolejny pucharowicz. Lechia Gdańsk gościć będzie na własnym stadionie Wisłę Kraków. Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE. W meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie zagra przeciwko Wiśle Kraków. Dla gdańszczan będzie to przerywnik w walce o 3. rundę eliminacji Ligi Europy, natomiast krakowianie zmagają się z plagą kontuzji w zespole. Relacja na żywo z meczu Lechia - Wisła od godz. 17:30 w GOL24.pl!

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE

Lechia Gdańsk jest w środku rywalizacji o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Obecnie gdańszczan czeka czwartkowy rewanż przeciwko duńskiemu Broendby Kopenhaga. W pierwszym starciu Lechia zaprezentowała się bardzo dobrze wygrywając na własnym stadionie 2:1, ale mogła zdobyć zdecydowanie więcej bramek.
Ciężko na razie ocenić jest formę ligową gdańszczan, gdyż w poprzedniej kolejce w Łodzi już od 31. minuty musieli grać w dziesiątkę po brutalnym faulu Żarko Udovicicia. Tamten mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale nie wiadomo jak wyglądałby przebieg spotkania, gdyby zespół z Trójmiasta mógł się zaprezentować w pełnym zestawieniu.

Natomiast jeśli chodzi o Wisłę Kraków, na początku sezonu zmaga się ona z plagą kontuzji. Szczególnie bolesny jest brak Vullneta Bashy i Jakuba Błaszczykowskiego. Ten drugi odniósł kontuzje jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu. Przed tygodniem "Biała Gwiazda" przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:1, ale równie dobrze mogła wygrać to spotkanie, ponieważ pojedynek był bardzo wyrównany. Wiślacy nie są bez szans w dzisiejszym pojedynku, a dodatkowo za Wisłą przemawia fakt, że ich przeciwnicy mogą nieznacznie odpuścić mecz ligowy w obawie o kontuzje przed arcyważnym rewanżem z Broendby.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż trzykrotnie. Dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski. W rozgrywkach Ekstraklasy pierwsze starcie miało miejsce w połowie września ubiegłego roku, kiedy to "Biała Gwiazda" miała swój świetny czas i grała najlepszą piłkę w całej lidze. Tamten mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Wisły aż 5:2 po bramkach Zdenka Ondraska, Dawida Korta, Jakuba Bartkowskiego, Kamila Wojtkowskiego i Rafała Boguskiego. Dla Lechii honorowe trafienia zanotowali Patryk Lipski i Flavio Paixao.

Nieco ponad tydzień później los skojarzył oba zespoły w 1/32 Pucharu Polski. Wtedy w podstawowym czasie gry był remis 1:1 po bramkach Zdenka Ondraska dla Wisły i Michała Nalepy dla Lechii. Do rozstrzygnięcia były potrzebne rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze z Gdańska i to oni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Warto przypomnieć że Lechia wygrała te rozgrywki.

W drugim meczu ligowym już w lutym tego roku było zdecydowanie najmniej emocji ze wszystkich trzech pojedynków. Lechia po bardzo wyrównanym meczu wygrała skromnie 1:0 po bramce Filipa Mladenovicia w 41. minucie spotkania.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LECHIA GDAŃSK
Lechia Gdańsk - Brondby IF 2:1 (2. runda el. Ligi Europy)
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Elena Toruń 3:0 (Mecz towarzyski)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (Superpuchar Polski)
Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 7:1 (Mecz towarzyski)

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 3:1 (Mecz towarzyski)
Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 4:2 (Mecz towarzyski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:1 (Mecz towarzyski)
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (Mecz towarzyski)

NIE ZAGRAJĄ

Lechia Gdańsk: Arak (kontuzja), Udovicić (czerwona kartka)

Wisła Kraków: Burliga, Hoyo-Kowalski, Bartosz, Świątko, Savicević, Basha, Błaszczykowski (kontuzje)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Maloca, Fila - Łukasik, Gajos, Makowski - Haraslin, Sobiech, Vikri

Wisła Kraków: Buchalik - Sadlok, Wasilewski, Janicki, Niepsuj - Boguski, Klemenz, Wojtkowski - Mak, Brożek, Silva

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków?

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia - Wisła o godz. 17 w Canal+, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:25 w Canal+, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz komentować będą Marcin Rosłoń i Tomasz Wieszczycki (z Gdańska).

17:30 mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków