Legia – Śląsk: WKS lepszy w starciu finalistów poprzedniego sezonu!

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Legia Warszawa nie zdołała zrewanżować się Śląskowi za porażkę w finale poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi. W 2. kolejce Energa Basket Ligi wrocławianie pokonali stołeczny zespół 76:63. „Trójkolorowi” zakończyli czwartkowe spotkanie serią 14:0.

Trener Andrej Urlep nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej piątce na hitowy mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi – na parkiet wybiegli więc Jeremiah Martin, Daniel Gołębiowski, Jakub Nizioł, Conor Morgan i Aleksander Dziewa. „Trójkolorowi” zaczęli spotkanie w nowym złoto-czarnym komplecie strojów przygotowanym z okazji zdobycia przez WKS 18. mistrzostwa Polski.

Zdecydowanie lepsze wejście w mecz zaliczyli koszykarze Śląska, którzy prowadzili 10:2. Trzeba jednak przyznać, że żadna z drużyn nie imponowała skutecznością – zwłaszcza po rzutach z dystansu. Po pierwszej kwarcie WKS prowadził 16:11.

W drugiej odsłonie spotkania wrocławianie nieco się zacięli, co Legia skrzętnie wykorzystała, doprowadzając do wyrównania. Dobra postawa Conora Morgana i Arcioma Parachouskiego pozwoliła jednak wrocławianom na zejście na przerwę przy stanie 35:30.

Po zmianie stron Śląsk wrzucił wyższy bieg i wyraźnie poprawił skuteczność. W zespole Legii Ray McCallum i Travis Leslie starali się odrabiać straty, ale na niewiele się to zdało. Po 30 minutach rywalizacji mistrzowie Polski prowadzili 56:47.

W ostatniej kwarcie warszawska drużyna wróciła na prowadzenie. Od stanu 63:62 gospodarze jakby zapomnieli, jak trafiać do kosza. Do końca meczu punkty zdobywali już tylko podopieczni Andreja Urlepa, którzy zwieńczyli spotkanie na Torwarze serią 14:0.

Liderem Śląska był bez wątpienia Jeremiah Martin. Amerykanin zdobył 24 punkty, dołożył do tego 9 zbiórek i 4 asysty.

Następnym rywalem wrocławskiej ekipy będzie Anwil. „Święta wojna” odbędzie się w piątek 7 października o godz. 17:30 we Włocławku.