0 1 połowa

Cracovia

2

2 1 połowa

• Koniec meczu! Cracovia wygrywa kolejny mecz z rzędu i przybliżają się do miejsca premiowanego awansem do Europejskich Pucharów! Legia natomiast traci do Lechii już 4 punkty, a za tydzień czeka ich pojedynek z Lechem Poznań!

• Kolejna żółta kartka w tym meczu. Tym razem ukarany Sergiu Hanca.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Damian Dąbrowski schodzi, a wchodzi Bojan Cecarić.

• Filip Piszczek w 20 sekundzie swojego pobytu na murawie ogląda żółtą kartkę.

• Filip Piszczek melduje się na boisku, a zmienia Airama Cabrerę.

• To jest niewiarygodne! Artur Jędrzejczyk uderza w poprzeczkę! Jeszcze dobitka Niezgody i piłka szybuje nad bramkę! Legia coraz mocniej dominuje, ale nic z tego nie wychodzi!

• Carlitos faulowany pod polem karnym rywala! Będzie kolejna szansa dla gospodarzy.

• 13 minut doliczone! Czeka nas jeszcze sporo emocji!

• Milan Dimun zmienia Mateusza Wdowiaka.

• Świetne uderzenie głową Artura Jędrzejczyka! Piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką bramki Peskovicia!

• Legia coraz mocniej napiera rywala! Teraz Carlitos uderzył technicznie w stronę bramki, ale znowu świetnie broni Peskovic!

• Kolejna świetna okazja Legii! Jarosław Niezgoda uderzył z 11 metrów, tuż obok słupka!

• Iuri Medeiros oddał strzał z dystansu, ale znakomicie broni Michal Pesković!

• Zakotłowało się pod bramką Cracovii, tylko że żaden z piłkarzy Legii nie zdołał oddać strzału!

• Sypią się kary indywidualne. Tym razem ukarany Marko Vesović.

• Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Dominik Nagy schodzi, a wchodzi Iuri Medeiros.

• Bardzo ciekawa sytuacja! Sędzia obejrzał sytuację, anulował żółtą kartkę i pokazał Williamowi Remy bezpośrednią czerwoną kartkę! To nie zmienia faktu, że Legia kończy ten mecz w 10!

• 24579 widzów ogląda dzisiejszy blamaż Legii przy Łazienkowskiej 3!

• Legia próbowała zaatakować bramkę rywala, ale Marko Vesović nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Sędzia wznowił grę.

• Mamy kolejną przerwę w grze. Znowu mamy dużo dymu na boisku i nie ma warunków do kontynuowania gry. Co się dzieje w tym spotkaniu...

• Teraz za faul na rywalu żółtą kartkę ogląda William Remy.

• Ricardo Sa Pinto wykorzystał te zamieszanie i dokonał zmiany. Jarosław Niezgoda zmienił Sandro Kulenovicia.

• Oraz Airam Cabrera.

• Michał Helik

• Adam Hlousek

• Za przepychankę w polu karnym posypały się żółte kartki. Ukarani zostali: Radosław Majecki.

• Airam Cabrera uderza w słupek! Legia wraca z dalekiej podróży i zostaje w grze!

• Jednak rzut karny! Bardzo długa analiza i sędzia wskazuje na wapno.

• Piotr Lasyk sprawdza całą sytuację! Czy jednak będzie rzut karny?

• Co teraz zrobił Mateusz Wdowiak! Zawodnik gości miał bardzo dużo miejsca, wyszedł sam na sam, ale William Remy wybił mu piłkę spod nóg! Zawodnicy Cracovii domagają się rzutu karnego, ale jak na razie gwizdek sędziego milczy. Dodatkowo gracze obu drużyn rozpoczęli mocną przepychankę, nad którą arbiter nie może zapanować!

• Piłka spadła pod nogi Dąbrowskiego, który oddał mocny strzał na bramkę Legii! Pomocnik Cracovii nie trafił jednak w światło bramki.

• Groźne uderzenie Sandro Kulenovicia! Zabrakło bardzo niewiele! Piłka minęła słupek o kilka centymetrów!

• Legia bardzo długo utrzymywała się przy piłce, jednak oprócz wymiany podań nie udało im się stworzyć zagrożenia.

• Andre Martins posłał mocną piłkę z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i Cracovia przejęła posiadanie.

• Czas na drugie 45 minut! Piłkarze Legii błyskawicznie pojawili się na murawie! Wyglądają na bardzo zmotywowanych, ale czy będzie miało to przełożenie na konkrety?

• Ricardo Sa Pinto reaguje na sytuację boiskową. Po przerwie na murawę nie wychodzi Salvador Agra, gdyż w jego miejsce melduje się Carlitos!

• Koniec pierwszej części meczu! Legia jak na razie dostała dwa mocne ciosy i teraz jest trochę oszołomiona. Czy uda im się odrobić straty? Czeka nas bardzo ciekawa druga połowa!

• Identyczna akcja co kilka minut temu! Teraz do Hiszpana dograł Michal Siplak i Cracovia wygrywa już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Javi Hernandez po raz drugi! Legia na kolanach!

• Znakomita akcja ekipy Michała Probierza! Kilka świetnych podań i Javi Hernandez z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Javi Hernandez daje prowadzenie Cracovii!

• Adama Hlousek świetnie interweniuje wybijając piłkę spod nóg rywala! Mały błąd mógł kosztować rzutem karnym, ale Czech zrobił to wszystko perfekcyjnie.

• Salvador Agra udowodnił swoje nieprzeciętne przyspieszenie. Zabrakło tylko dokładności w dośrodkowaniu, gdyż piłka ląduje w rękawicach golkipera rywali.

• Słabiutki strzał Sebastiana Szymańskiego. Oleksiej Dytyatev nie miał żadnego problemu, aby zablokować lecącą futbolówkę.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka i Legia przejmuje piłkę.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Cracovii! Sandro Kulenović uderzał z 5 metrów, Pesković odbił piłkę, którą niedokładnie dobijał Sebastian Szymański!

• Pierwsza 100% sytuacja Legii! Sebastian Szymański wyłożył piłkę Salvadorowi Agrze, który uderzył z kilku metrów prosto w Peskovicia!

• Legia próbowała stworzyć akcje ofensywną, która zakończyła się faulem Kulenovicia w ofensywie.

• Znowu zrobiło się groźnie pod bramką Legii! Strzał Helika został zablokowany przez Williama Remy'ego!

• Sebastian Szymański został w ostatniej chwili powstrzymany. Młody pomocnik szukał sobie miejsca na strzał.

• Początek meczu zdecydowanie na korzyść gości. Jak na razie Legia na mecz po prostu nie dojechała.

• Radosław Majecki ratuje Legię! Mateusz Wdowiak wyszedł sam na sam z młodym bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

• Pierwszy ofensywny wypad Legii. Cafu świetnie zastosował pressing odbierając piłkę Javiemu Hernandezowi. Uderzenie Portugalczyka zostało jednak zablokowane.

• Artur Jędrzejczyk fauluje Javiego Hernandeza w pobliżu swojego pola karnego. Będzie znowu szansa na groźne dośrodkowanie.

• Odważny początek gości. Teraz Damian Dąbrowski posłał niezłą piłkę w pole karne Legii, ale świetnie interweniuje William Remy.

• Pierwszy strzał w tym meczu notuje Airam Cabrera. Radosław Majecki spokojnie wyłapuje piłkę.

• No i rozpoczęli! Pierwsze kopnięcie zanotowali gracze Cracovii!

• Oprawa kibiców Legii wygląda bardzo imponująco, jednak nadal nie ma widoczności i sędzia nie może rozpocząć spotkania.

• Przed rozpoczęciem meczu jeszcze minuty cisza dla zmarłego kilka dni temu Jana Olszewskiego. Kibice Legii natomiast zaprezentowali imponujący pokaz pirotechniczny. Rozpoczęcie meczu trochę się przeciągnie.

• Pierwszy raz w tym roku na stadionie przy Łazienkowskiej rozniósł się "Sen o Warszawie"! Zaraz zobaczymy zawodników obu drużyn.

• "Zaczynamy z wysokiego Ceeee" - tak brzmi hasło z oprawy Legii. Szykuje się efektowna kartoniada z użyciem pirotechniki.

• - Budziński wypadł nam na dwa lub trzy tygodnie. Ma uraz kolana - podkreślił przed spotkaniem trener Cracovii, Michał Probierz.

• W osiemnastce Legii brakuje m.in. Astiza, Kucharczyka, Hamalainena, Stolarskiego czy Radovicia. Cracovia bez Budzińskiego, Pika i Strózika.

• Na trybunach zasiądzie przeszło 20 tys. widzów. Żyleta przygotowała oprawę. Gości jest kilkuset. Zajęli piętro sektora gości. Mają flagę: "Naród wybrany - Cracovia Pany".

• Ławka Legii: Cierzniak, Wieteska, Rocha, Antolić, Niezgoda, Carlitos, Medeiros. Ławka Cracovii: Stępniowski, Dimun, Cecarić, Ferraresso, Piszczek, Serafin, Lusiusz.

• W przypadku zwycięstwa Legia doskoczy do liderującej Lechii Gdańsk na jeden punkt.

• Przy Łazienkowskiej spodziewamy się dobrego widowiska. Zadbać mają o to drużyny, do których ostatnio spływają fale komplementów; Legię chwali się za wyniki i organizację w obronie, z kolei Cracovię za serię meczów bez porażki (w lidze nie przegrała od 10 listopada).

Bartłomiej Modzelewski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

1/3
przejdź do galerii

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Zarówno Legia Warszawa jak i Cracovia bardzo dobrze rozpoczęły rok 2019. Sytuacja utrzymuje się jednak dłużej, gdyż oba zespoły również przed przerwą zimową prezentowały wyborną formę, nie przegrywając 5 kolejnych pojedynków.

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE

Mecz z Wisła Płock był bardzo ciężk dla Legiii. Chociaż przez większość meczu to oni prowadzili grę to jednak brakowało postawienia kropki nad i w postaci strzelonej bramki. Udało się jednak zdobyć gola po stałym fragmencie gry, który jest ważnym elementem dla stołecznej drużyny w tym sezonie.
Kibiców Wojskowych może cieszyć przede wszystkim gra defensywna. Legia w ciągu 7 ostatnich meczów (licząc również spotkanie z Chrobrym Głogów w Pucharze Polski) straciła tylko dwie bramki i to z jednym przeciwnikiem - Zagłębiem Sosnowiec. Ricardo Sa Pinto odważnie postawił na młodego Radosława Majeckiego, który oczywiście z niemałą pomocą bloku defensywnego spłaca kredyt zaufania. Młody golkiper od razu stał się obiektem zainteresowań klubów z zagranicy, jednak w tym momencie musi okrzepnąć w naszej rodzimej lidze.

W sobotni wieczór Lechia Gdańsk rozegrała swój mecz z Koroną Kielce. Lider Lotto Ekstraklasy zremisował bezbramkowo z Koroną Kielce, co daje dużą szansę Legii Warszawa na przybliżenie się do swojego upragnionego miejsca w tabeli. Co prawda dzisiaj nie osiągną swojego celu, ale jeżeli uda im się pokonać Cracovię to jedno oczko straty do ekipy Piotra Stokowca pozwala bezpieczniej patrzeć w przyszłość tego sezonu. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Podopieczni Michała Probierza w końcu grają na miarę oczekiwań kibiców.

5 meczów, 5 zwycięstw i bilans bramkowy 9:3 - tak wygląda statystyka Cracovii w ostatnich meczach. Michał Probierz w końcu może powiedzieć, że z jego ziarenek rosną piękne kwiaty, tylko jak długo ten proces się utrzyma? Przed nowym rokiem drużyna Pasów rozjeżdżała jak walce każdego rywala po kolei, a w tym m.in Lecha Poznań w debiucie Adama Nawałki czy będącą w świetnej formie Pogoń Szczecin. Teraz sytuacja trochę się komplikuje, gdyż czeka ich chyba najtrudniejsze w tym momencie sezonu zadanie. Jadą na Łazienkowską, a pojedynki z mistrzem Polski na ich stadionie zawsze należą do tych trudnych. Szczególnie, że Legia ostatnio gra niezły futbol.

Cracovia podobnie do swojego rywala będzie próbować wykorzystać potknięcie bezpośrednich rywali w tabeli. Lech został rozgromiony przez Piasta Gliwice, więc zwycięstwo pozwoli Pasom zrównać się punktami z wykolejoną ekipą Adama Nawałki.

Mecz zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Najważniejsi zawodnicy obu drużyn są gotowi do gry, więc nie będzie można osłaniać się brakami kadrowymi. Szykuje się hit kolejki, w którym zmierzą się zespoły będące aktualnie w najlepszej formie w całej Lotto Ekstraklasie.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Legia Warszawa - Cracovia?

Legia Warszawa - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa - Cracovia od 17:55 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:40. Relacja LIVE w GOL24. Zaczynamy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.