Piotr Szymański
adam jankowski / polska press
Legia Warszawa pokonała w niedzielę Jagiellonię Białystok (1:0), ale okupiła to aż czterema kontuzjami. Z boiska przedwcześnie musieli zejść Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson, Lindsay Rose oraz Luquinhas.

4 kontuzje w Legii po meczu z Jagiellonią

Jesienią Legia ma bardzo trudny terminarz. Praktycznie cały czas gra, co 3 dni, a teraz, w końcówce roku sytuacje dla mistrzów Polski staje się jeszcze trudniejsza. W niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok aż 4 piłkarzy odniosło kontuzje. Najpierw, na początku meczu musiał zejść Artur Jędrzejczyk, w przerwie w szatni został Mattias Johansson (który zmienił "Jędzę), niedługo po zmianie strony wypadł kolejny rezerwowy - Lindsay Rose, a w końcówce Luquinhas.

Wiemy już, że Jędrzejczyk doznał złamania obojczyka i czeka go operacja. Przerwa kapitana Legii potrwa 2 miesiące, czyli do startu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.

Johansson, który zdobył zwycięską bramkę do szatni, poczuł ukłucie w mięśniu dwugłowym uda. Przed nim badanie rezonansem i dokładniejsza diagnoza.

Rose i Błażej Augustyn boleśnie zderzyli się w powietrzu głowami i obaj musieli zejść z boiska. Reprezentant Mauritiusu doznał złamania nosa.

Najmniej ucierpiał Luquinhas, na którego nodze wylądował Tomas Prikryl. Brazylijczyk ma stłuczony piszczel. - Jeżeli przyłoży dużo lodu, to powinien być gotowy na kolejny mecz - powiedział na pomeczowej konferencji trener Legii Marek Gołębiewski.

Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Szkoleniowiec mistrzów Polski może mówić o pechu, bo lista kontuzjowanych jest dużo dłuższa. Bartosz Kapusta zerwał więzadło i prawdopodobnie ten sezon ma z głowy. W meczu reprezentacji Izraela co najmniej końca roku wypadł Joel Abu Hanna. Jest szansa, że na ostatnie grudniowe mecze do dyspozycji będą Rafael Lopes i Ernest Muci. Za tydzień w kadrze meczowej można już będzie wypatrywać Lirima Kastratiego, a w środę w Pucharze Polski powinien wystąpić Maik Nawrocki.

- Sytuacja zdrowotna jest trudna, ale mamy szeroką kadrę. Ostatnio włączyłem do kadry pierwszego zespołu trzech zawodników występujących w rezerwach (Tomasz Nawotka, Karol Noiszewski, Rui Gomes - red.). Każdy z nich zapracował sobie na to ciężką pracą i dobrą dyspozycją - dodał Gołębiewski.

źródło: Legia Warszawa

Na stadionie Rakowa po 20 minutach meczu z Zagłębiem Lubin zgasło światło. Na stadionie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie zgasło światło i piłkarze zeszli do szatni. Internauci szybko znaleźli winnego całej sytuacji. Za awarię prądu ich zdaniem, oczywiście w żartach, odpowiedzialny był prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, żeby móc po ciemku porwać do stolicy trenera częstochowian Marka Papszuna.