Krzysztof Kowalski
Mateusz Kostrzewa / Legia.com
Legia Warszawa zgrupowanie w Dubaju kończy z kompletem zwycięstw. W czwartek stołeczny zespół wygrał sparing z czwartym zespołem ligi łotewskiej, FC Riga 2:0.

Mistrz Polski w Dubaju rozegrał trzy sparingi i wszystkie wygrał. Najpierw pokonał bułgarski Botew Płowdiw 2:0, a następnie rosyjski FK Krasnodar 2:1 oraz łotewską FC Rigę 2:0. Początkowo ostatnim przeciwnikiem legionistów miał być FK Olympik, ale Uzbecy z powodu koronawirusa nie dotarli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pierwszy garnitur Legii zagrał w środę przeciwko Krasnodarowi, dlatego Aleksandar Vuković w spotkaniu z Łotyszami sprawdził wielu młodych zawodników. W pierwszej połowie po dograniu Kacpra Skibickiego trafił Maciej Rosołek. Po przerwie wynik meczu ustalił Szymon Włodarczyk.

Legia Warszawa - Riga FC 2:0 (1:0)

Bramki: Rosołek 38, Włodarczyk 66

Legia Warszawa: Cezary Miszta (46 Kacper Tobiasz) - Ihor Charatin, Karol Noiszewski, Mateusz Grudziński - Lirim Kastrati (65 Kacper Skwierczyński), Jurgen Celhaka, Bartłomiej Ciepiela (65 Patryk Pietrzak), Kacper Skibicki - Ernest Muci (78 Igro Strzałek), Rafael Lopes (46 Szymon Włodarczyk), Maciej Rosołek (78 Wiktor Kamiński)

Powoli odradza się rynek transferowy wewnątrz Ekstraklasy. W styczniu potwierdzono kilka transakcji gotówkowych. Resztę stanowią umowy podpisane po wygaśnięciu lub po rozwiązaniu kontraktów. Oto wszystkie ruchy przeprowadzone wewnątrz najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wszystkie transfery wewnątrz PKO Ekstraklasy. Rynek powoli s...