DW
Legia Warszawa - Flora Tallinn 2:1 (1:0)
Legia Warszawa - Flora Tallinn 2:1 (1:0) brak
Eliminacje do Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu II rundy Legia Warszawa zagrała zdecydowanie gorzej niż w rywalizacji z Bodo/Glimt. Flora Talinn szybko pozwoliła legionistom na strzelenie gola, ale odpowiedziała odważną grą w ofensywie i przez większość spotkania kibice mogli być zaniepokojeni. Zespół Czesława Michniewicza uratował Rafa Lopes. Zmiennik znakomitym strzałem z woleja zapewnił wynik 2:1. Wcześniej dla Legii trafienie zanotował Bartosz Kapustka, który... kontuzjował się po własnej cieszynce.

Legia Warszawa - Flora Tallinn 2:1 (1:0). Jak padły bramki?

• 3. minuta - Bartosz Kapustka dostał piłkę na połowie boiska i ruszył z piłką w kierunku bramki rywala. Kapustka minął kilku przeciwników po czym uderzył z linii pola karnego rywali i umieścił piłkę w bramce przeciwników. Pomocnik prawdopodobnie ucierpiał przy radości po zdobytej bramce i musiał opuścić boisko. Został zastąpiony przez Bartosza Slisza.
  • 53. minuta - Henrik Ojamaa dostał piłkę w polu karnym Legii, minął dwóch zawodników i wystawił idealnie do Rauno Sappinena, który z zimną krwią precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.
  • 90. minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Mladenovića jeden z obrońców Flory zbyt krótko wybił piłkę, ta trafiła do Rafaela Lopesa, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Wydaje się, że w tym sezonie padnie rekordowa liczba piłkarzy, którzy dołączyli do zespołów polskiej Ekstraklasy, mając już za sobą występy w niej. Lech Poznań pozyskał trzech ważnych piłkarzy, do Płocka zawita syn marnotrawny, ale i były napastnik Białej Gwiazdy. Nie brak również uczestnika Ligi Mistrzów z Legią. Oto piłkarze, którzy w tym sezonie wrócili do Ekstraklasy!