Lekkoatletyczne MŚ - Tomala bez medalu w chodzie na 35 km

fb/pap
PAP/Adam Warżawa
Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio na dystansie 50 km, nie zdobył medalu w chodzie na 35 km w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene - ostatecznie Polak uplasował się na 19. miejscu. Złoto zdobył w niedzielę Włoch Massimo Stano, srebro Japończyk Masatora Kawano, a brąz Szwed Perseus Karlstroem.

Zawodnicy wystartowali o godzinie 6.15 czasu lokalnego. Po 16 kilometrach drugi z Polaków Artur Brzozowski otrzymał czwarty wniosek o dyskwalifikację, co poskutkowało zakończeniem rywalizacji w jego wykonaniu.

Tomala, który borykał się z kłopotami zdrowotnymi podczas obozu aklimatyzacyjnego w Seattle, a do tego od igrzysk w Tokio zmaga się z problemem z nogą, zajął odległą 19. pozycję z czasem 2:30.47. Brązowy medalista uzyskał czas 2:23.44. Kawano dotarł do mety z czasem 2:23.15, natomiast Stano był o sekundę szybszy.

Chód na 35 km jest nową konkurencją w mistrzostwach świata. Do tej pory rywalizowano na 20 i 50 km