Leo Messi po czerwonej kartce: To korupcja! Copa America było ustawione pod Brazylię

Tomasz DębekZaktualizowano
Leo Messi
Leo Messi EVARISTO SA/AFP/East News
W sobotnim meczu o trzecie miejsce Copa America Argentyna pokonała Chile 2:1. Już w pierwszej połowie kontrowersyjną czerwoną kartkę dostał Leo Messi. Po zakończeniu spotkania gwiazdor Barcelony nie krył wściekłości. Oskarżył organizatorów brazylijskiego turnieju o korupcję i pomaganie gospodarzom w osiągnięciu sukcesu.

Sześć meczów, jedna bramka (z karnego), jedna asysta, jedna czerwona kartka. To miało być dla Leo Messiego przełomowe Copa America. Na pierwszy wygrany turniej z seniorską reprezentacją 32-latek musi jednak jeszcze poczekać. Po przegranym półfinale z Brazylią (0:2, nie obyło się bez kontrowersji związanych z używaniem systemu VAR przez sędziów) w sobotę Albicelestes zagrali o nagrodę pocieszenia, czyli brązowe medale. Już po 22. minutach bramki Sergio Aguero i Paulo Dybaly dały im prowadzenie 2:0. W 37. minucie po starciu Leo Messiego z Garym Medelem obaj zawodnicy zobaczyli czerwone kartki i wylecieli z boiska. Losy meczu się jednak nie zmieniły. Chile stać było tylko na kontaktową bramkę w drugiej połowie (Arturo Vidal z karnego).

Wyrzucenie Messiego z murawy przez sędziego wzbudziło ogromne kontrowersje wśród kibiców. Wydawało się, że do konfrontacji dążył tylko Medel, Messi nie reagował na jego uderzenia klatką piersiową. Przyjmował je z rękami podniesionymi do góry.

Starcie Messiego z Medelem:

Na powtórkach z innego kąta można było jednak zobaczyć, że całą sytuację sprowokowało bezmyślne kopnięcie rywala przez Messiego. Do tego Argentyńczyk jako pierwszy uderzył Medela ramieniem w twarz. Kiedy Chilijczyk zareagował, udawał niewinnego.

Sytuacja z innego kąta:

Messi czuł się jednak pokrzywdzony decyzją sędziego i po meczu odmówił odebrania brązowego medalu. W rozmowie z dziennikarzami zaatakował też południowoamerykańską federację CONMEBOL.

- Nie mam co do tego wątpliwości, ten turniej był ustawiony pod Brazylię. Nie chcę brać udziału w czymś tak skorumpowanym. Nie powinniśmy w ogóle uczestniczyć w tym turnieju. Doświadczyliśmy tu mnóstwa krzywd. Powinniśmy dotrzeć do finału, ale nam na to nie pozwolono. Korupcja i sędziowie zatrzymali naszą drużynę - wypalił gwiazdor Barcelony.

- Zawsze jestem szczery. Mówię to, co myślę i wcale się tego nie wstydzę. Jeśli te słowa spowodują jakieś reperkusje, to nie moja sprawa - dodał.