Piotr Rzepecki
Twitter
Liga angielska. Do przedziwnych zdarzeń doszło w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii między Manchesterem United a Fulham (3:1). "Czerwone Diabły" odrobiły straty, a pomogli im w tym piłkarze Fulham... którzy obejrzeli dwie czerwone kartki minuta po minucie. Największe pretensje może czuć do siebie Aleksandar Mitrović, który wyleciał za szarpnięcie sędziego.

Mitrović nie wytrzymał. Arbiter nie miał wyboru

Cała sytuacja miała miejsce w 70. minucie. Manchester United atakował, Jadon Sancho zakończył swój rajd strzałem i z linii bramkowej piłkę wybił Willian. Były napastnik m.in. Chelsea pomógł sobie ręką, co nie uszło uwadze arbitra Chrisa Kavanagha. Sędzia pokazał Brazylijczykowi czerwony kartonik.

Drugi raz sięgnął do tylnej kieszeni, kiedy z jego decyzją nie zgadzał się napastnik Fulham Aleksandar Mitrović. 28-letni Serb, który strzelił bramkę na 1:0 w dyskusji z sędzią trącił go w ramię i nadmiernie gestykulował dając jasno do zrozumienia, że decyzja rozjemcy o kartce dla jego kolegi była pochopna.

Efekt? Napastnik obejrzał czerwoną kartkę i dołączył do Williana, który resztę meczu obejrzał spędził w szatni.

Warto dodać, że czerwoną kartkę obejrzał także menadżer Fulham Marco Silva. Powodem była krytyka decyzji sędziego przy linii bocznej.

Manchester United na etapie 1/2 finału Pucharu Anglii podejmie Brighton Jakuba Modera. Polak niestety wciąż jest kontuzjowany i toczy walkę z czasem by wrócić na boisko jeszcze w tym sezonie.