Liga angielska. Arsenal pokonał Brentford i zachował pozycję lidera

Jakub Maj
Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Brentford 3:0 i zachował pozycje lidera angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wieczorem Everton zagra z West Hamem United, w którym występuje bramkarz Łukasz Fabiański.

Arsenal po porażce w poprzedniej kolejce z Manchesterem United 1:3, w kolejnym wyjazdowym meczu nie dał szans Brentfordowi.

Goście szybko objęli bezpieczne prowadzenie po bramkach, które głową zdobyli obrońcy William Saliba (17.) i Gabriel Jesus (28.). Cztery minuty po przerwie wynik ustalił, debiutujący w Premier League, Portugalczyk Fabio Vieira.

Wysokie prowadzenie skłoniło trenera Arsenalu Mikela Artetę do wprowadzenie na boisko w ostatnich minutach 15-letniego Ethana Nwaneriego, który tym samym został najmłodszym w historii piłkarzem grającym w Premier League.

W 70. minucie kibice na stadionie wstali z miejsc, oddając w ten sposób hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, która panowała 70 lat. Podobnie jak we wszystkich meczach Premier League w ten weekend, pamięć królowej została uczczona minutą ciszy przed rozpoczęciem meczu, po której nastąpiło wykonanie hymnu narodowego.

W sobotę status jedynych niepokonanych zespołów w tym sezonie angielskiej ekstraklasy zachowały Manchester City i Tottenham Hotspur. Broniący tytułu "The Citizens" wygrali z Wolverhampton Wanderers 3:0, a "Koguty" - z Leicester City 6:2. Obie ekipy mają po 17 punktów i o jeden ustępują Arsenalowi.

Trzy spotkania tej kolejki zostały przełożone na inny termin. W ten weekend nie zagrają: Brighton & Hove Albion z Crystal Palace, Chelsea Londyn z Liverpoolem oraz Manchester United z Leeds United.(PAP)