OPRAC.:
Arsenal w świetnej formie. Kiwior nie powąchał murawy
Arsenal w świetnej formie. Kiwior nie powąchał murawy PAP/EPA
Liga angielska. Arsenal jest na prostej drodze po mistrzostwo. Właśnie wygrał siódmy raz z rzędu i zarazem dwudziesty trzeci w sezonie. U siebie ograł Leeds United 4:1, dzięki czemu nadal ma osiem punktów przewagi nad Manchesterem City. Na ławce rezerwowych pozostał reprezentant Polski, Jakub Kiwior.

Premier League. Arsenal - Leeds United 4:1

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył powracający do pełni sił po kontuzji Brazylijczyk Gabriel Jesus (35. z karnego i 55.). Po jednej dołożyli Ben White (47.) i Szwajcar Granit Xhaka (84.), natomiast dla gości trafił Duńczyk Rasmus Kristensen (76.).

25-letni Jesus, sprowadzony przed tym sezonem z Manchesteru City, znalazł się w wyjściowym składzie "Kanonierów" po raz pierwszy od 12 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu wystąpił w dwóch spotkaniach w marcu, ale wówczas wszedł na boisko w drugiej połowie.

Arsenal zgromadził 72 punkty w 29 spotkaniach. Wicelider Manchester City ma 64 po 28 meczach. Obrońca tytułu wcześniej w sobotę przegrywał wprawdzie z Liverpoolem u siebie 0:1 po golu Egipcjanina Mohameda Salaha (17.), ale później przejął inicjatywę i strzelił cztery gole. Do bramki trafili Argentyńczyk Julian Alvarez (27.), Belg Kevin De Bruyne (47.), Niemiec Ilkay Guendogan (53.) i Jack Graelish (74.).

"Nasz występ był prawie perfekcyjny. Od pierwszej do 93. minuty graliśmy naprawdę dobrze" - skomentował trener zwycięzców Josep Guardiola. Hiszpan poprowadził ten zespół do zwycięstwa na Etihad Stadium po raz setny.

Szkoleniowiec gości Juergen Klopp nie potrafił z kolei zrozumieć postawy swoich podopiecznych po przerwie.

"Nie mam pojęcia, dlaczego nie przejmowaliśmy piłki, gdy nikogo przy niej nie było. Nawet nie próbowaliśmy. Trudno to zrozumieć" - przyznał Niemiec.