OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/EPA
Liga angielska. Piłkarze Arsenalu pokonali na wyjeździe w derbach Londynu Tottenham Hotspur 2:0 w 20. kolejce Premier League. Kanonierzy umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Nad drugim Manchesterem City, który broni tytułu, mają już osiem punktów przewagi.

Arsenal - Tottenham. "Kanonierzy" górą w derbowym starciu

Arsenal prowadzenie objął w 14. minucie. W pole karne Tottenhamu zagrał Bukayo Saka, a bramkarz "Kogutów" Hugo Lloris tak niefortunnie interweniował, że wpakował piłkę do własnej siatki. W 36. na 2:0 podwyższył Martin Odegaard, który popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie goście byli zdecydowanie lepsi i mogli prowadzić wyżej. W słupek trafił jednak Thomas Partey.

Po przerwie groźniej atakował Tottenham, ale nie zdobył nawet kontaktowej bramki.

Manchester City już w sobotę przegrał na wyjeździe z Manchesterem United 1:2, który w tabeli jest czwarty z dziewięcioma punktami straty do lidera. Tyle samo od Arsenalu dzieli zajmujące trzecie miejsce Newcastle United. Tottenham jest piąty z 14 punktami straty. (PAP)