Liga angielska. Koniec zwycięskiej serii Arsenalu

Jakub Maj
PAP/EPA/PETER POWELL
Po pięciu zwycięstwach w pięciu pierwszych spotkaniach sezonu 2022/23 angielskiej ekstraklasy piłkarze Arsenalu Londyn przegrali na wyjeździe z Manchesterem United 1:3 w niedzielnym meczu 6. kolejki.

Mecz lepiej zaczął Arsenal i w 12. minucie do siatki trafił Gabriel Martinelli, ale sędzia po analizie VAR gola nie uznał z powodu faulu. Goście nadal przeważali, jednak w 30. minucie prowadzenie "ManU" dał pozyskany w ubiegłym tygodniu z Ajaxu Amsterdam Brazylijczyk Antony.

W 60. minucie londyńczycy wyrównali za sprawą Bukayo Saki, ale remis na tablicy wyników utrzymał się tylko sześć minut. Na 2:1 i 3:1 dla Manchesteru trafiał Marcus Rashford.

Mimo porażki Arsenal utrzymał prowadzenie w tabeli. O punkt wyprzedza broniący tytułu Manchester City oraz Tottenham Hotspur - jedyne wciąż niepokonane w tym sezonie drużyny.

Manchester United jest piąty z trzema punktami straty do lidera. "Czerwone Diabły" miały fatalny start i przegrały dwa pierwsze mecze sezonu, ale w kolejnych czterech cieszyły się ze zwycięstwa. (PAP)