JCZ
Xherdan Shaqiri zdobył dwie bramki w meczu Liverpool - Manchester United
Xherdan Shaqiri zdobył dwie bramki w meczu Liverpool - Manchester United AFP/East News
Liga angielska. Pozycję lidera tabeli utrzymał Liverpool. W meczu 17. kolejki zdołał pokonać u siebie Manchester United 3:1 (1:1). Decydujące bramki zdobył w końcówce Xherdan Shaqiri, którego trener Juergen Klopp wprowadził na murawę dopiero w 70 minucie.

W tym meczu Liverpool od razu wszedł na wysokie obroty. Do United chciał dobrać się zarówno środkiem jak i skrzydłami. Dobre wrażenie sprawiał zwłaszcza Fabinho, po którego podaniu padła zresztą bramka na 1:0.

To Brazylijczyk w 24 minucie wypatrzył Sadio Mane w okolicach pola karnego. Senegalczyk zgasił piłkę na klatkę piersiową, a następnie skierował ją obok interweniującego bramkarza.

Zanosiło się na pogrom albo co najmniej rutynowe zwycięstwo Liverpoolu. Zanim sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę to Manchester doprowadził jednak do wyrównania i taki stan rzeczy utrzymał aż do 73 minuty. Prezent od Alissona, który wypluł piłkę po dośrodkowaniu Romelu Lukaku wykorzystał bowiem Jesse Lingard.

W drugiej połowie dał o sobie znać trenerski nos Juergena Kloppa. Niemiec w 70 minucie wpuścił Xherdana Shariqiego i już trzy minuty później cieszył się z jego gola. Szwajcar poprawił jeszcze w 80 minucie, ustalając wynik na 3:1 uderzeniem z siedemnastego metra.

Liverpool pozostaje jedynym niepokonanym zespołem. Ma punkt przewagi nad Manchesterem City.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Materiał oryginalny: Liga angielska. Liverpool dopiekł Manchesterowi United. Xherdan Shaqiri wszedł i trafił dwa razy - Gol24