Liga angielska. Manchester City z wygraną w derbach. Tytuł mistrzowski coraz bliżej

DW
Bernardo Silva dał prowadzenie Manchesterowi City na Old Trafford.
Bernardo Silva dał prowadzenie Manchesterowi City na Old Trafford. EASTNEWS
Liga angielska. Manchester City pokonał najtrudniejszego rywala na ostatniej prostej do mistrzostwa Anglii. W środę wieczorem podopieczni trenera Pepa Guardioli byli goszczeni przez lokalnego rywala na Old Trafford. Wygrali to spotkanie 2:0, co znacznie ułatwiło im drogę do ostatecznego triumfu. Manchester City wciąż ma punkt przewagi nad drugim Liverpoolem, a do końca sezonu w Anglii pozostały trzy kolejki.

Derby Manchesteru były w środę rozgrywane pod znakiem kilku dziwnych rzeczy. Choć spotkanie odbyło się nas Old Trafford, zdecydowana większość kibiców stała po stronie The Citizens. Wszystko przez to, że mało kto życzy w Manchesterze mistrzostwa Liverpoolowi. Dla fanów Czerwonych Diabłów lepiej, aby to rywal zza miedzy obronił tytuł.

Po druzgocącej porażce z Evertonem 0:4 Manchester United nie odpowiedział sportową złością i przegrał na własnym stadionie 0:2 z The Citizens. Ci pewnie zmierzają po mistrzostwo Anglii, choć w pierwszej połowie szlagieru mieli pewne problemy. Kreatywność zawodników nie była fascynująca, obie ekipy stawiały za cel "Przede wszystkim nie stracić gola", a dopiero później skupiały się na nieśmiałych atakach.

Dopiero, gdy w drugiej połowie z ławki rezerwowych wszedł Leroy Sane, gra gości znacznie się poprawiła. W 54. minucie City wyszło na prowadzenie dzięki błyskowi Bernardo Silvy. Portugalczyk otrzymał zagranie od Ilkaya Gundogana i fenomenalnie wykończył całą akcję. Wbiegł w pole karne i uderzył prosto w narożnik bramki.

Po 12 minutach było już 2:0 - Leroy Sane otrzymał podanie na wolne pole od Raheema Sterlinga i płaskim udrzeniem pokonał Davida De Geę.

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:0)

0:1 - Bernardo Silva 54'
0:2 - Leroy Sane 66'

Składy:
Manchester United:
David de Gea - Matteo Darmian (83' Alexis Sanchez), Ashley Young, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw - Andreas Pereira (72' Romelu Lukaku), Fred, Paul Pogba - Jesee Lingard (83' Anthony Martial), Marcus Rashford

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Eymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko - Ilkay Gundogan (90' Danilo), Fernandinho (51' Leroy Sane), David Silva - Bernardo Silva, Sergio Aguero (89' Gabriel Jesus), Raheem Sterling

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Futbol rozwinął się do tego stopnia, że transfery między klubami z różnych krajów - a nawet kontynentów - są normą. Piłkarze wybierają kluby, w których otrzymują większe pieniądze, a na światowym rynku są w obiegu miliardy dolarów. Istnieje kilkanaście przypadków, w których przywiązanie do klubu jest tak duże, iż piłkarze postanawiają grać w jednych barwach przez całą karierę. Oto lista zawodników, którzy grali w jednym klubie przez całą karierę.

Niespotykana lojalność. Piłkarze grający w jednym klubie prz...