OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Kirsty Wigglesworth/Associated Press/East News
Liga angielska. Manchester City niespodziewanie zgubił punkty i zremisował 1:1 z Brighton. Klub kontuzjowanego Jakuba Modera oficjalnie zakwalifikował się tym samym do fazy grupowej Ligi Europy. Polaka na boisku zobaczymy dopiero w przyszłym sezonie.

Brighton Jakuba Modera w Lidze Europy

W sobotę stało się jasne, że "The Citizens" ponownie będą najlepszą drużyną Premier League, w niedzielę pokonali w rezerwowym składzie Chelsea Londyn (1:0) i świętowali z kibicami koronację, a w środę - już praktycznie w optymalnym zestawieniu - zostali zatrzymani przez świetnie się spisującą w tym sezonie drużynę Brightonu, bez rekonwalescenta Jakuba Modera w meczowej kadrze.

Polaka najpewniej zobaczymy na boisku w nowym sezonie. Przypomnijmy, pomocnik nie gra od 2 kwietnia 2022 nie gra, od kiedy doznał urazu kolana. Z początkiem tego roku pojawiła się informacja, że wygra wyścig z czasem i jeszcze uda mu się zagrać w tym sezonie, jednak nic z tego.

Prowadzenie dał gościom w 25. minucie Phil Foden, a 13 minut później wyrównał 19-letni Paragwajczyk Julio Enciso.

Po odrobieniu zaległości zespół City ma 89 punktów i przed ostatnią - zaplanowaną na niedzielę - ligową kolejką wyprzedza Arsenal Londyn o osiem oczek. Ostatniej porażki w Premier League piłkarze Guardioli doznali 5 lutego, a późniejszy ich bilans to 14 wygranych i dwa remisy.

Trzy trofea w tym sezonie? Manchester City może pięknie zakończyć sezonu

Drużyna z Manchesteru ma w tym sezonie szansę na potrójną koronę - 3 czerwca zagra na Wembley z lokalnym rywalem - United w finale Pucharu Anglii, a tydzień później w Stambule powalczy z Interem Mediolan o triumf w Lidze Mistrzów.

Natomiast "Mewy" z dorobkiem 62 plasują się na szóstej pozycji i mają zapewniony pierwszy w historii klubu występ w europejskich pucharach. (PAP/oprac. własne)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...