Piotr Szymański
Pierwsza bramka Krystiana Bielika dla Derby County
Pierwsza bramka Krystiana Bielika dla Derby County Twitter Derby County
Liga angielska. Derby County pokonało na wyjeździe Birmingham City (4:0) we wtorkowym meczu 22. kolejki Championship. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Krystian Bielik. Po przerwie piękną asystę zanotował Kamil Jóźwiak.

Bramka Bielika i asysta Jóźwiaka z Birmingham City

22-letni Krystian Bielik, który przez ostatnie miesiące przechodził żmudną rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego, od początku grudnia ma pewne miejsce w podstawowej jedenastce Derby County. Podobnie jak jego kolega z tego samego rocznika - Kamil Jóźwiak, który występuje w Anglii od września.

W spotkaniu z Birmingham City dwójka Polaków zagrała od początku. Bielik na pozycji defensywnego pomocnika, a Jóźwiak jako lewoskrzydłowy. Obaj spędzili na murawie pełne 90 minut.

Bielik wpisał się na listę strzelców w 15. minucie. Fatalny błąd przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego popełnił bramkarz Birmingham, który nie był w stanie złapać futbolówki. Ta trafiła prosto na nogę Polaka, który wiedział, co z nią zrobić. W 77. minucie błysnął natomiast Jóźwiak, który zanotował fantastyczną asystę przy trafieniu Jasona Knighta na 4:0.

Ekipa "Baranów" wtorkowym zwycięstwem zrehabilitowała się za domową porażkę z Preston North End (0:1) w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Derby zajmuje obecnie 20. miejsce w lidze, z przewagą 3 punktów nad strefą spadkową.