JCZ
Manchester United - Tottenham Hotspur 0:3
Manchester United - Tottenham Hotspur 0:3 AFP/East News
Liga angielska. Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Manchester United. W prestiżowym meczu z Tottenhamem stracił trzy bramki, nie zdobywając ani jednej. Zespół Jose Mourinho pogrążyli Harry Kane i Lucas Moura.

Manchester prezentował się nieźle, ale tylko w pierwszej połowie. Na dodatek nie wykorzystał swoich sytuacji. Romelu Lukaku spudłował z paru metrów. Nieudane okazały się również próby Paula Pogby i Freda. Po stronie Tottenhamu pomylił się Christian Eriksen.

Początek drugiej odsłony to już popis "Kogutów". W dwie minuty przyjezdni rozmontowali "Czerwone Diabły" i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po rzucie rożnym trafił Harry Kane. Poprawił po nim Lucas, któremu Eriksen wyłożył piłkę. Ten sam Lucas w 84 minucie ustalił wynik na 3:0.

Występ gospodarzy najlepiej podsumowała przyśpiewka z trybun skierowana do Mourinho: Rano zostaniesz zwolniony.

Manchester United - Tottenham 0:3 (0:0)

Bramki: Kane 50' Lucas 52', 84'
Żółte kartki: Herrera, Valencia - Lucas, Kane, Rose

Manchester United: de Gea - Valencia, Smalling, Jones (58' Lindelof), Shaw - Herrera (55' Alexis Sanchez), Matić (61' Fellaini), Fred, Lingard, Pogba - Lukaku.

Tottenham: Lloris - Trippier (76' Aurier), Alderweireld, Vertonghen, Rose (82' Davies) - Dier, Dembele, Lucas, Eriksen, Alli - Kane (89' Winks).

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Rozpoznajesz tych piłkarzy Ekstraklasy? QUIZ

Materiał oryginalny: Liga angielska. Tottenham wypunktował Manchester United. Kibice do Mourinho: Rano cię zwolnią! - Gol24