Liga angielska. Zwycięski Arteta. Arsenal obił Manchester United

Arsenal - Manchester United 2:0
Arsenal - Manchester United 2:0 AFP/East News
Liga angielska. Jest pierwsze zwycięstwo Arsenalu pod wodzą Mikela Artety. Na Emirates Stadium drużyna "Kanonierów" w pełni zasłużenie ograła Manchester United. Obie bramki (2:0) wbiła jeszcze przed przerwą. Z trybun widowisku przyglądał się m.in. stoper FC Barcelony, Samuel Umtiti.

Arsenal najlepiej zaprezentował się w pierwszej połowie. To wtedy zdominował United. Do siatki trafili Nicolas Pepe (wieńcząc akcję z lewej strony) i Sokratis Papastatopulos (po rzucie rożnym). Okazji na bramki było jeszcze więcej, ale celownik źle nastawił choćby Alexandre Lacazette. Francuz obił słupek, zaś w najlepszej akcji posłał futbolówkę za linię boczną. Mylił się także Pierre-Emerick Aubameyang.

Tym meczem Arsenal przerwał swoją niemoc (dwa remisy i dwie porażki). Wygrana pozwoliła mu awansować na dziesiątą lokatę. Manchester zanotował szóstą porażkę w sezonie. Od Chelsea dzieli już go dystans pięciu punktów.

Arsenal - Manchester United 2:0 (2:0)
Bramki: Pepe 8', Sokratis 42'
Żółte kartki: Kolasinac, Saka

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka, Ozil, Pepe (62' Nelson), Lacazette (82' Guendouzi) - Aubameyang.

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred, Matić (81' Mata), James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Niemiec Jerome Boateng i Polka Kasia Lenhardt zostali parą? Tak można przynajmniej wywnioskować ze zdjęć i komentarzy, które zamieścili w Sylwestra i Nowy Rok, będąc na współnym urlopie w Dubaju. On to 31-letni mistrz świata z reprezentacją Niemiec, zdobywca Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium i wielokrotny mistrz Bundesligi. Klubowy kolega Roberta Lewandowskiego. A prywatnie ojciec Lamii i Soley, brat Kevina-Prince'a Boatenga, były mąż Sherin Senler, która teraz oskarża go o... dwukrotne pobicie. Ona - to 25-letnia modelka, finalistka niemieckiego programu Topmodel (zajęła czwarte miejsce w 2012 roku), a prywatnie matka Noana.

Jerome Boateng związał się z Kasią Lenhardt? Zdjęcia nie poz...