Liga Europejska: Lider Bundesligi za mocny dla szczypiornistek Zagłębia

Dawid Foltyniewicz
MKS Zagłębie Lubin
Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin w 3. kolejce fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej przegrały na wyjeździe z liderem niemieckiej Bundesligi SG BBM Bietigheim 19:29.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin w trwającej obecnie edycji EHF Ligi Europejskiej już dwukrotnie były bliskie zwycięstwa. Podopieczne Bożeny Karkut ocierały się o wygrane w starciach z SC Minaur Baia Mare i Les Neptunes de Nantes. „Miedziowe” liczyły na przełamanie złej passy w Bietigheim. Lider niemieckiej Bundesligi okazał się dla nich jednak zbyt wymagającym rywalem. Ostatni przeciwnik dolnośląskiego zespołu niedawno pokonał bardzo silną Borussię Dortmund, a po meczu z Zagłębiem może pochwalić się rewelacyjną serią 29 triumfów.

Lubinianki na początku sobotniego spotkania pokazały jednak, że tanio skóry nie sprzedadzą. Przez pierwszy kwadrans to one miały kontrolę nad przebiegiem potyczki. Potem Zagłębie dopadła trudna do wytłumaczenia niemoc, natomiast SG BBM wychodziło niemal wszystko. Dzięki tem gospodynie schodziły na przerwę przy stanie 16:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. W bramce niemieckiej drużyny popis swoich umiejętności dawała Melinda Szikora, która interweniowała ze skutecznością na poziomie 39 proc. Największą zmorą „Miedziowych” okazały się jednak rzuty holenderskiej rozgrywającej Inger Smits, która zapisała przy swoim nazwisku osiem trafień. Druga połowa miała nieco bardziej wyrównany przebieg, lecz SG BBM trzeba oddać, że w pełni zasłużyła na zwycięstwo.

Sportowiec Roku 2021 #sportowiecrokuGWr - DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!