Świetny Lukaku. Inter Mediolan w półfinale Ligi Europy
Świetny Lukaku. Inter Mediolan w półfinale Ligi Europy AFP/East News
Liga Europy. Inter Mediolan jeszcze nie kończy sezonu. W ćwierćfinale europejskich rozgrywek wyeliminował Bayer Leverkusen, wygrywając 2:1 (2:1). Mecz odbył się neutralnym boisku w Niemczech.

Liga Europy: Inter Mediolan - Bayer Leverkusen 2:1

Dziś polskie zespoły poznały rywali w edycji 2020/21 Ligi Europy. Dziś też doszło do dwóch ćwierćfinałów we wciąż niedokończonej edycji 2019/20. Inter jeszcze przed przerwą rozprawił się z Bayerem i pozostał w grze o jedyne trofeum (w Serie A zajął drugie miejsce, w Pucharze Włoch odpadł na etapie półfinału).

Prowadzenie dla Interu uzyskał Nicolo Barella. W 15 minucie dopadł do piłki przed polem karnym i technicznym uderzeniem umieścił ją w siatce. Sześć minut później poprawił po nim Romelu Lukaku, który kapitalnie zastawił się w szesnastce, by wreszcie upadając na murawie zmylić strzałem dwóch rywali: obrońcę oraz wychodzącego bramkarza.

W półfinale Ligi Europy Inter Mediolan zagra ze zwycięzcą meczu Szachtar Donieck - FC Basel. Ten ćwierćfinał jutro (11 sierpnia) w Gelsenkirchen, a półfinał w przyszły poniedziałek (17 sierpnia) w Duesseldorfie. Finał zaplanowano na 21 sierpnia na stadionie w Kolonii.

Inter Mediolan broni honoru ligi włoskiej w Lidze Europy, a Atalanta Bergamo w Lidze Mistrzów. Tę drużynę 12 sierpnia zobaczymy w ćwierćfinale przeciw francuskiemu Paris Saint-Germain (mecz w Lizbonie).

Inter Mediolan - Bayer Leverksuen 2:1 (2:1)
Bramki: Barella 15', Lukaku 21' - Havertz 24'
Żółte kartki: D'Ambrossio, Eriksen, Barella - Sinkgraven, L. Bender, Tapsoba
Mecz bez udziału publiczności odbył się na neutralnym terenie, w Duesseldorfie (Niemcy)

Inter Mediolan: Handanović - Godin, de Vrij, Bastoni (84' Skriniar) - D'Ambrosio (59' Moses), Barella, Brozović, Gagliardini (59' Eriksen), Young - Lukaku, Martinez (64' Sanchez).
Bayer Leverkusen:Hradecky - L. Bender (85' Bellarabi), S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven (68' Wendell) - Palacios (59' Bailey), Baumgartlinger (68' Amiri), Havertz, Demirbay, Diaby - Volland (86' Alario).