DW
Liga Europy. Skromna wygrana Legii Warszawa. Awans wciąż pozostaje sprawą otwartą Bartek Syta
Liga Europy. Legia Warszawa skromnie pokonała KuPS Kuopio 1:0. Jedyne trafienie w spotkaniu zanotował Mateusz Wieteska, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dla obrońcy to pierwszy gol w historii swoich występów dla Wojskowych. Podopieczni trenera Vukovicia nie czuli satysfakcji z rezultatu, ale nie potrafili potwierdzić swojej przewagi kolejnymi golami. Czy rewanż pozostaje sprawą otwartą?

Skromna wygrana Legii. Wystarczy na Finów?

Legia Warszawa po raz kolejny trafiła na dużo niżej notowanego rywala. Z drużyną z Gibraltaru Wojskowi mieli spore problemy. Teraz kibice nie chcieli przyjąć innego scenariusza niż dwa bardzo pewne zwycięstwa. W Warszawie atmosfera gęstnieje. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia przegrała na inaugurację nowego sezonu PKO Ekstraklasy, a po meczach z Europa FC komentarze wciąż nie ucichły. Domowy mecz z KuPS Kuopio również nie wprawił kibiców w dobry nastrój, choć legioniści wygrali 1:0.

Początek meczu był bardzo spokojny. Legia utrzymywała się przy piłce, ale nie atakowała bramki rywala. Korzyść przyniósł stały fragment gry. 9. minuta, perfekcyjne dogranie Waleriana Gwilii, Mateusz Wieteska wbiegł między zawodników i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza. W pierwszym kwadransie wicemistrz Polski mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. Carlitos wpadł w pole karne, jednak świetnie obronił Otso Virtanen.

Pozostała część spotkania również upływała pod dyktando legionistów, ale ci nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. W 53. minucie Carlitos uderzył z rzutu wolnego tuż nad bramką. Po 10 minutach Novikovas miał świetną szansę w polu karnym, ale wyłożył piłkę Gwilii, którego uderzenie zostało zablokowane.

Wynik poszedł w świat. Poza zwycięstwem i czystym kontem, nie można wskazać więcej pozytywów. Pozostaje tylko liczyć, że Legia Warszawa odzyska styl i zacznie rozprawiać się ze słabszymi rywalami tak, jak należy. Póki co, oczekujemy tylko awansu do III rundy eliminacji.

W zasadzie co roku przerabiamy ten sam schemat. Polskie drużyny obiecują walkę o fazę grupową europejskich pucharów, a wykładają się po pierwszych meczach, najczęściej przeciw rywalom egzotycznych lig. Tym razem do listy hańby dołączył Lech Poznań. Jako mistrz Polski przepadł już w I rundzie walki o Ligę Mistrzów. Mimo wygranej w pierwszym meczu, w rewanżu w Baku przegrał z Karabachem Agdam aż 1:5. Oto lista wstydu, czyli kompromitacji w pucharach z ostatnich lat.