Piotr Szymański
Twitter Spartak Moskwa
Liga Europy. Spora niespodzianka w środowym meczu 5. kolejki Ligi Europy. Spartak Moskwa pokonał u siebie SSC Napoli (2:1) i został liderem grupy C. Przy okazji Rosjanie mocno skomplikowali sytuację Legii Warszawa.

Spartak pokonał u siebie Napoli

Pierwszy meczu 5. kolejki w grupie C rozegrano w środę. Spartak podejmował na Otkrytije Ariena SSC Napoli i potwierdził, że ma patent na Włochów. Wicemistrzowie Rosji w pierwszej rundzie spotkań sensacyjnie pokonali na wyjeździe Azzurrich 3:2 i teraz znowu zgarnęli pełną pulę. Bohaterem gospodarzy został Alexander Sobolev - zdobywca dwóch bramek w pierwszej połowie. Po zmianie stron Włosi, w składzie z Piotrem Zielińskim, odpowiedzieli jedynie trafieniem Elifa Elmasa.

Dzięki drugiemu zwycięstwu, Spartak awansował z ostatniego miejsca na... pozycję lidera grupy C. Przynajmniej do jutra, bo wtedy odbędzie się mecz Leicester City z Legią Warszawa (godz. 21). Zakładając, że będący w fatalnej formie Wojskowi przegrają w Anglii, w ostatniej kolejce zagrają o wszystko ze Spartakiem przy Łazienkowskiej. Wówczas remis nie wystarczy do zajęcia 3. miejsca i wylądowania w Lidze Konferencji na wiosnę. Tylko wygrana zapewni awans z grupy.

LIGA EUROPY w GOL24

Piłkarzom Legii Warszawa nie pomogła przerwa reprezentacyjna. Mistrzowie Polski przegrali w niedzielę w Zabrzu 7. mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie i na dobre utknęli na dole tabeli. O obronie tytułu mogą zapomnieć, a tak naprawdę powinni coraz poważniej lękać się degradacji. Zobacz najlepsze MEMY po meczu Górnik - Legia!

MEMY po meczu Górnik - Legia: mistrz Polski może spaść z Eks...