Krzysztof Kowalski
Juventus nie zdobędzie Ligi Europy. W rewanżowym półfinale turyńczycy po dogrywce przegrali na wyjeździe z Sevillą 1:2. Znakomicie dysponowany Wojciech Szczęsny kilka razy ratował "Starą Damę" z opałów, a przy straconych golach był bez szans. Rywalem Andaluzyjczyków w wielkim finale będzie Roma.

Półfinał Ligi Europy: Sevilla - Juventus 2:1 po dogrywce

W pierwszym meczu w Turynie padł remis 1:1. Goście z Andaluzji prowadzili po golu Youssefa En-Nesyriego. W doliczonym czasie wyrównał Federico Gatti. W rewanżu na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Wojciech Szczęsny zaczął w wyjściowej jedenastce, z kolei Arkadiusz Milik usiadł na ławce rezerwowych.

W pierwszej odsłonie Szczęsny trzymał Juventus przy życiu. Po główce Lucasa Ocamposa polski golkiper popisał się kapitalnym refleksem i wybił piłkę z linii bramkowej.

Do dużego wysiłku Szczęsnego zmusił także Marcos Acuna. Argentyński mistrz świata kropnął z dystansu, a bramkarz Juventusu przeniósł piłkę nad poprzeczką. Juventus także miał kilka okazji. Najlepszej nie wykorzystał Moise Keane, który z pola karnego obił słupek.

Do wielkiej kontrowersji doszło w doliczonym czasie. Interweniujący wślizgiem Juan Cuadrado dokładnie nad linią pola karnego trafił w nogę Olivera Torresa. Sędzia Danny Makkelie nie użył gwizdka. Sytuację sprawdzał jeszcze VAR, ale do zmiany decyzji nie doszło.

Po zmianie stron minimalnie pomylił się Gleison Bremer. Brazylijczyk główkował po dośrodkowaniu Leandro Paredesa, a piłka otarła się o słupek. Wreszcie w 65. minucie kibiców gości uradował Dusan Vlahović. Serb zaliczył prawdziwe wejście smoka, bo chwilę wcześniej wszedł na boisko zastępując Keana. Sevilla szybko dogoniła Juventus. Akcja gospodarzy zaczęła się od straty Federico Chiesy na własnej połowie, a potężnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego zakończył ją Suso.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Wojciech Szczęsny znowu ratował Juve. Pod poprzeczkę główkował Youssef En-Nesyri, ale wyciągnięty jak struna Polak wybił piłkę.

Do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie fenomenalnie dysponowany Szczęsny skapitulował po raz drugi. Bryan Gil dokładnie obsłużył Erika Lamelę, który silnym strzałem głową zaskoczył golkipera Juventusu. Milik wszedł na drugą połowę dogrywki, a w 116 minucie czerwoną kartkę zobaczył Acuna, ale wynik już się nie zmienił.

Sevilla FC - Juventus Turyn 2:1 po dogrywce

Bramki: Suso 71, Lamela 95 - Vlahović 65

Czerwona kartka: Acuna 116 (Sevilla - za dwie żółte)

Sevilla: Bounou - Navas (106 Gomez), Bade, Gudelj, Acuna - Fernando, Rakitić - Ocampos (70 Lamela), Torres (62 Suso) 118 Rekik], B. Gil (99 Montiel) - En-Nesyri.

Juventus: Szczęsny - Gatti, Bremer, Danilo - Cuadrado (106 Milik), Fagioli (41 Paredes), Locatelli (86 Miretti), Rabiot, Iling-Junior (86 Kostić) - Kean (63 Vlahović) - Di Maria (63 Chiesa).