Krzysztof Kowalski
Manchester United został rozbity na wyjeździe przez Sevillę 3:0 i odpadł w ćwierćfinale Ligi Europy. Do półfinału awansował Juventus Turyn, w składzie z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem. Awans wywalczyły też Roma, z Nicolą Zalewskim oraz Bayer Leverkusen.

Klęska Manchesteru United, Wojciech Szczęsny wrócił do bramki Juve

W ubiegłym tygodniu na Old Trafford "Czerwone Diabły" zremisowały z Sevillą 2:2, tracąc dwa gole w końcówce po strzałach samobójczych. W rewanżu w stolicy Andaluzji gospodarze, czterokrotni triumfatorzy tych rozgrywek, nie dali im szans. Dwie bramki zdobył Marokańczyk Youssef En Nesyri (8. i 81. minuta), a jedną dołożył Francuz Loic Bade (47.).

W Lizbonie Juventus obronił jednobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania, remisując ze Sportingiem 1:1. Wynik został ustalony już w 20. minucie. "Juve" prowadziło po golu Francuza Adriena Rabiota, który później spowodował rzut karny dla gospodarzy, wykorzystany przez Anglika Marcusa Edwardsa.

Od początku bramki Juventusu bronił Wojciech Szczęsny. Przed tygodniem w pierwszym meczu ze Sportingiem opuścił murawę już pod koniec pierwszej połowy ze łzami w oczach z powodu dyskomfortu w klatce piersiowej. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale w miniony weekend we włoskiej ekstraklasie oglądał mecz z Sassuolo (0:1) z ławki rezerwowych. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w Lizbonie od 73. minuty.

Roma po dogrywce wyeliminowała Feyenoord. Szymański zaliczył asystę

Bayer Leverkusen pewnie wywalczył awans, wygrywając na wyjeździe 4:1 z debiutującym w europejskich rozgrywkach belgijskim Unionem Saint-Gilloise. Bramki dla gości zdobyli: Francuz Moussa Diaby (2), Holendrzy Mitchel Bakker (38) i Jeremie Frimpong (61) oraz Czech Adam Hlozek (79). Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Fina Caspera Terho (65). Pierwszy mecz w Niemczech zakończył się niespodziewanie remisem 1:1.

W Rzymie do wyłonienia ostatniego półfinalisty potrzebna była dogrywka. Po 90 minutach AS Roma prowadziła z Feyenoordem Rotterdam 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Leonardo Spinazzola (60) i Argentyńczyk Paulo Dybala (89), a dla Feyenoordu - Brazylijczyk Igor Paixao (80), któremu asystował Sebastian Szymański.

W dodatkowym czasie gry awans Romy przypieczętowali Stephan El Shaarawy (101) oraz Lorenzo Pellegrini (109). Polscy piłkarze nie grali do końca - Zalewski opuścił boisko już w 73. minucie, a Szymański w 91.

W półfinale Juventus zagra z Sevillą, natomiast Roma z Bayerem Leverkusen.

Półfinały rozegrane zostaną 11 i 18 maja, a finał zaplanowano na 31 maja w Budapeszcie.