Piotr Szymański
Liga francuska. Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu ze Stade Reims (3:1) w ramach 34. kolejki Ligue 1. Polak wykorzystał podanie Dimitriego Payeta tuż przed przerwą. Zobacz wideo!

Bramka Arkadiusza Milika ze Stade Reims

W zespole z Marsylii role się odwróciły. Przed tygodniem Arkadiusz Milik idealnym zgraniem głową asystował przy trafieniu Dmitriego Payeta, a teraz doświadczony Francuz zagrał "na nos" do Polaka. Byłemu napastnikowi Napoli pozostało zamknąć akcję na wślizgu i wpakować piłkę do pustej bramki.

Milik był bliski drugiego gola, ale w 81. minucie, po wideoweryfikacji (spalony), trafienie nie zostało zaliczone.

Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a Olympique awansowało na 5. miejsce w tabeli (gwarantujące start w europejskich pucharach), wyprzedzając RC Lens.