Piotr Szymański
Arkadiusz Milik zadebiutował w Olympique Marsylia
Arkadiusz Milik zadebiutował w Olympique Marsylia Twitter Olympique Marsylia
Liga francuska. Błyskawicznie, bo dwa dni po zmianie klubu, Arkadiusz Milik zadebiutował w barwach Olympique Marsylia. Polski napastnik pojawił się na boisku na ostatnie 30 minut, ale nie zdołał wpisać się do protokołu. Jego nowy zespół przegrał na wyjeździe z AS Monaco (1:3).

W czwartek Arkadiusz Milik został zaprezentowany jako nowy zawodnik Olympique Marsylia. Polski napastnik przedłużył kontrakt z SSC Napoli i powędrował na półtoraroczne wypożyczenie do Francji. Biało-niebiescy mają obowiązek wykupienia 26-latka.

Milik już po dwóch dniach dostał okazję do zadebiutowania. Pojawił się na murawie w 59. minucie i zmienił nieskutecznego w tym sezonie Dario Benedetto. Polak również nie błysnął i bramki nie zdobył, ale maczał za to palce przy kluczowym trafieniu dla... piłkarzy z Monako. Można mieć do niego pretensje, że przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył "na alibi". Większy błąd popełnił jednak bramkarz Steve Mandanda.

Olympique przegrał bardzo ważny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o awans do Ligi Mistrzów. Marsylczycy są obecnie na 6. miejscu, które nie gwarantuje gry w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.