Człapiący Messi zmieniony w przerwie, PSG rzutem na taśmę pokonało mistrza
Liga francuska. Wyszarpane zwycięstwo PSG w prestiżowym meczu. Na Parc des Princes faworyt ligi pokonał aktualnego mistrza, Lille 2:1 (0:1). Punkty uratował Angel Di Maria. Jego rodak, człapiący Leo Messi nie wyszedł nawet na drugą połowę. Argentyńczyk wciąż nie zdobył debiutanckiej bramki w Ligue 1, ani nie zapisał asysty, choć jego dzisiejszy występ był już piątym w sezonie.

Dzięki wygranej PSG umocniło się na prowadzeniu. Po 12 występach ma 31 punktów. Wicelider Lens traci do niego 10 punktów.

Tak padły bramki w meczu PSG - Lille:

• 1:0 dla Lille - Goście znaleźli lukę na lewej flance. Yilmaz wbiegł z piłką w pole karne, zmylił Kehrera, po czym odegrał do Davida. Nabiegającemu pozostało dołożyć nogę, co zresztą uczynił.
  • PSG na 1:1 - Di Maria urwał się rywalom, wzdłuż końcowej linii wrzucił do Marquinhosa, który strzałem pod poprzeczkę zwieńczył akcję.
  • 2:1 dla PSG - Ponownie w roli glównej Di Maria. Skrzydłowy po przegraniu piłki z Neymarem płaskim strzałem ustala wynik.

PSG - Lille 2:1 (0:1)
Bramki: Marquinhos 74', Di Maria 88' - David 31'
Żółte kartki: Mandava, Yilmaz, Sanches, Celik, Grbic

PSG: Donnarumma - Kehrer (65' Dagba), Marquinhos, Kimpembe, Bernat (65' Mendes) - Gueye, Danilo, Wijnaldum (85' Draxler) - Di Maria (93' Herrera), Messi (46' Icardi), Neymar.

Lille: Grbic - Celik, Fonte, Djalo, Mandava - Ikone (79' Weah), Sanches, Xeka, Bamba (90' Yazici) - David, Yilmaz (77' Onana).