red
AP/East News
Liga francuska. Ligue 1. Mistrz Francji, Paris Saint-Germain, pewnie pokonał u siebie Angers 3:1 (1:1). Gole dla paryżan zdobywali Edinson Cavani, Kylian Mbappe i Neymar, trafienie dla gości zanotował Thomas Mangani z rzutu karnego. Po trzech kolejkach Mbappe i Neymar mają już na koncie po trzy gole.

Edinson Cavani w 12. minucie gry otworzył wynik spotkania, posyłając piłkę do siatki z kilku metrów po bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu Neymara z prawego skrzydła. To pierwsze trafienie króla strzelców poprzedniego sezonu Ligue 1. Goście odpowiedzieli w 22. minucie, kiedy z rzutu karnego Alphonse'a Areolę pokonał Thomas Mangani. Jedenastka została podyktowana po faulu Thilo Kehrera we własnej szesnastce.

To nie był jednak koniec akcji ofensywnych ze strony mistrzów Francji. Już w 51. minucie Kylian Mbappe efektownym strzałem z pierwszej piłki po dograniu Angela Di Marii raz jeszcze wyprowadził PSG na prowadzenie. Prowadzenie paryżan było zasłużone, co potwierdził Neymar. Brazylijczyk przyklepał zwycięstwo mistrzów Francji golem na 3:1 w 66. minucie strzałem z najbliższej odległości po dograniu Kyliana Mbappe. Gwiazdy paryskiego zespołu potwierdziły, że są w formie na początku sezonu.

Paris Saint-Germain – Angers SCO 3:1

Bramki:
1:0 – Edinson Cavani 12'
1:1 – Thomas Mangani 22'
2:1 – Kylian Mbappe 51'
3:1 – Neymar 66'

PSG: Alphonse Areola – Thilo Kehrer (Stanley Nsoki 46'), Thiago Silva, Presnel Kimpembe – Thomas Meunier, Adrien Rabiot, Marquinhos, Angel Di Maria (Julian Draxler 85'), Neymar, Kylian Mbappe, Edinson Cavani (Christopher Nkunku 73').

Angers: Ludovic Butelle – Vincent Manceau, Ismael Traore, Mateo Pavlović, Pierrick Capelle (Rayan Ait Nouri 82') – Cheikh N'Doye, Baptiste Santamaria, Thomas Mangani – Angelo Fulgini (Wilfried Kanga Aka 61'), Jeff Reine-Adelaide (Farid El Melali 76'), Flavien Tait.

LIGA FRANCUSKA w GOL24

Więcej o LIDZE FRANCUSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Jak mieszkają Messi, Ronaldo i Lewandowski?

Materiał oryginalny: Liga francuska. Paris Saint-Germain pewnie pokonało Angers. Pierwszy gol Cavaniego w nowym sezonie - Gol24