Liga francuska. Arkadiusz Milik strzelił pierwszego gola dla Olympique Marsylia. Trafił w wyjazdowym meczu z Lens (2:2), tuż przed końcem pierwszej połowy.

Milik po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Marsylii. Był to dla niego drugi występ. Piłkę do siatki skierował w 3 minucie doliczonego czasu, po wstrzeleniu Alvaro. Po godzinie gry Milik opuścił murawę. Zmienił go Dario Benedetto.

Przy stanie 2:1 dla Marsylii Milik miał jeszcze okazję na debiutancką asystę. Po wystawieniu futbolówki prowadzenia nie podwyższył Florian Thauvin - i to się zemściło.

To nie tylko pierwszy gol Milika dla Marsylii, ale pierwszy klubowy w tym sezonie (jesienią nie grał dla Napoli). Pozostałą jedną bramkę zdobył w meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Finlandią w Gdańsku (październik).

Być może Milik trafiłby parę dni wcześniej, gdyby mecz z Rennes nie został przełożony z uwagi na zamieszki z udziałem kibiców.

Lens - Olympique Marsylia 2:2 (0:2)
Bramki: Sotoca 46' Medina 61' - Thauvin 37', Milik 45'+3
Żółte kartki: Fofana, Doucoure, Medina, Jean - Lirola, Alvaro