Krzysztof Kowalski
Liga francuska. Przemysław Frankowski z premierowym golem w tym sezonie Ligue 1. Reprezentant Polski bramkowe konto otworzył w hitowym meczu przeciwko Paris Saint-Germain. Piłkę do siatki posłał już w 5. minucie. Ostatecznie RC Lens wygrał z paryżanami 3:1 i do czterech punktów zmniejszył stratę do lidera.

Przemysław Frankowski zdobył bramkę w hicie. Pierwsza porażka PSG

Klub z północy Francji okazał się rewelacją rundy jesiennej i miniony rok zakończył na drugiej lokacie, oglądając plecy jedynie PSG. Noworoczna konfrontacja z paryżanami była zatem meczem na szczycie.

Przemysław Frankowski został ustawiony na prawym wahadle. Polski uczestnik mundialu znakomicie rozpoczął spotkanie. W 5. minucie dopadł do piłki odbitej przez Gianlugiego Donnarummę, uderzył lewą nogą bez przyjęcia i utonął w objęciach kolegów.

BRAMKA PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO:

Paryżanie odpowiedzieli błyskawicznie. Po asyście Nordiego Mukiele bramkę zdobył 20-letni Hugo Ekitike. Kolejny cios po zabójczym kontrataku wyprowadziło jednak Lens. W 28. minucie podawał Seko Fofana, a Lois Openda nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po zmianie stron gospodarze trafili raz jeszcze. Tym razem z bliska uderzył Alexis Claude-Maurice i piłka zatrzepotała w siatce. Przyjezdni stworzyli tylko jedną dogodną sytuację. Strzał głową Pablo Sarabia w świetnym stylu odbił Brice Samba.

Dla Frankowskiego to pierwszy gol w trwającym sezonie Ligue 1. We wcześniejszych występach zanotował dwie asysty. Łukasz Poręba wszedł na boisko w doliczonym czasie, a rehabilitujący się Adam Buksa znalazł się poza kadrą meczową. PSG wciąż jest na pierwszym miejscu w tabeli. Ekipa ze stolicy Francji do tej pory zgromadziła 44 punkty, cztery mniej ma RC Lens.

RC Lens - Paris Saint-Germain 3:1

Bramki: Przemysław Frankowski 5, Lois Openda 28, Alexis Claude-Maurice 47 - Hugo Ekitike 8

Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina - Frankowski, Sotoca, Fofana (90+5 Poręba), Samed, Haidara, Claude-Maurice (73 Onana) - Openda (73 Said)

PSG: Donnarumma - Mukiele, S. Ramos, Marquinhos, Hakimi - Verratti, Danilo (57 Sarabia), Ruiz (58 Vitinha) - Soler (78 Gharbi) - Ekitike (73 Zaire-Emery), Mbappe