Liga francuska. PSG ucieka rywalom. Paryżanie odwrócili wynik z Tuluzą

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/YOAN VALAT PAP/EPA
Liga francuska. Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali w 22. kolejce francuskiej ekstraklasy zespół Toulouse 2:1 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Najgroźniejsi rywale - Olympique Marsylia i "polskie" RC Lens - zagrają w niedzielę.

PSG wygrywa z Tuluzą. Mistrzowie Francji umacniają się na pozycji lidera

Broniący tytułu paryżanie muszą sobie radzić ze sporymi kłopotami kadrowymi. W sobotę nie mogli zagrać m.in. król strzelców mundialu w Katarze Kylian Mbappe, inny z liderów drużyny - Brazylijczyk Neymar oraz doświadczony hiszpański obrońca Sergio Ramos. Wszystkich wykluczyły problemy zdrowotne.

Z kolei włoski pomocnik Marco Verratti pauzował za czerwoną kartkę. Do tego Portugalczyk Renato Sanchez opuścił boisko kontuzjowany już po kwadransie.

Plasujący się w środku tabeli goście objęli prowadzenie w 20. minucie po strzale Holendra Branco van den Boomen (w kadrze nie było pozyskanego niedawno ze Stali Mielec jego rodaka Saida Hamulica).

Później jednak w rolach głównych wystąpili bohaterowie zeszłorocznych mistrzostw świata. Jeszcze przed przerwą wyrównał Achraf Hakimi, a w 58. minucie szalę na stronę gospodarzy - po zagraniu Marokańczyka - przechylił Lionel Messi. Kapitan reprezentacji Argentyny zdobył 10. gola w sezonie.

- Paryż może polegać na Messim - napisała tuż po końcowym gwizdku gazeta L'Equipe.

Wygrana numer 17 w tym sezonie dała ekipie PSG 54 punkty. O osiem mniej ma drugi w tabeli Olympique Marsylia, który w niedzielę podejmie ósmy zespół Nice. Z kolei Lens, którego barwy reprezentują Przemysław Frankowski, Łukasz Poręba i wracający do pełni sił po kontuzji Adam Buksa, czeka wyjazdowa potyczka z 15. Brest. (PAP)