Piotr Szymański
Twitter PAOK FC
Liga grecka. To nie jest dobry sezon dla Karola Świderskiego. Napastnik PAOK-u Saloniki rzadko dostaje szanse w pierwszym składzie i gdzieś zatracił skuteczność. Jednak w sobotni wieczór 24-letni Polak wpisał się na listę strzelców. Pojawił się na boisku w końcówce meczu z OFI Kreta i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Czwarty ligowy gol Świderskiego w Grecji

To nie jest udany sezon dla Karola Świderskiego. Polak, który z bardzo dobrej strony pokazał się w reprezentacji, w klubie zawodzi. W rozgrywkach 2020/21 uzbierał 11 trafień i 8 asyst na wszystkich frontach.

Teraz idzie mu gorzej, ale popularny "Świder" właśnie zdobył czwartą bramkę w lidze greckiej. W sobotnim meczu z OFI Kreta napastnik PAOK-u Saloniki wszedł na boisko w 80. minucie i niewiele czasu potrzebował (czterech minut), by wpisać się na listę strzelców.

Mocno może niepokoić za to liczba minut, które dostaje 24-latek. Od poprzedniego trafienia w lidze upłynęło 5 kolejek, w których Świderski rozegrał tylko 97 minut. Z OFI dołożył 10 kolejnych minut i bramkę, która może okazać się istotna w kontekśie walki o pierwszy skład PAOK-u.

Dzięki wygranej PAOK awansował na 2. miejsce w tabeli greckiej Super League. Do prowadzącego Olympiakosu Pireus, który ma jedno spotkanie rozegrane mniej, traci jednak aż 8 punktów.