red
FC Barcelona - Real Madryt 5:1
FC Barcelona - Real Madryt 5:1 AFP/East News
Liga hiszpańska. To była piłkarska egzekucja! W El Clasico FC Barcelona wbiła Realowi Madryt aż pięć bramek, a sobie dała strzelić tylko jedną. W roli głównej Luis Suarez, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Klasyk fantastycznie ułożył się dla Barcelony. Do 30 minuty drużyna Ernesto Valverde zdążyła bowiem zdobyć dwie bramki. Pierwszą wypracował Jordi Alba, wykładając piłkę w polu karnym Philippe Coutinho. W kolejnej akcji pomógł zaś system VAR, który zezwolił Luisowi Suarezowi na wykonanie jedenastki. Urugwajczyk się nie pomylił, choć Thibaut Courtois wyczuł stronę.

Aż trudno uwierzyć, ale w drugiej połowie Barcelona na moment pomogła Realowi złapać drugi oddech. Pięć minut po wznowieniu kontaktowego gola strzelił przecież Marcelo, wykorzystując zamieszanie w szesnastce. Chwilę potem słupek obił natomiast Luka Modrić. Gdyby Chorwat trafił (albo Karim Benzema, który po nim też miał dogodną sytuację) to być może los Julena Lopeteguiego nie zostałby jeszcze przesądzony....

Dywagajcie uciął w 75 minucie Luis Suarez, który doskonałą główką podwyższył na 3:1, a podcinką na 4:1. Zabawę zakończył... znienawidzony na Camp Nou Arturo Vidal, ustalając wynik.

Real przegrał w lidze po raz trzeci z rzędu, a po raz czwarty w ogóle. Zajmuje dopiero dziewiąte miejsce ze stratą siedmiu punktów do Barcelony, która dzięki wygranej utrzymała fotel lidera.

Bramka Coutinho na 1:0 dla Barcelony:

Bramka Suareza na 2:0 dla Barcelony:

Bramka Marcelo na 2:1:

Bramka Suareza na 3:1 dla Barcelony:

Bramka Suareza na 4:1 dla Barcelony:

Bramka Vidala na 5:1 dla Barcelony:

Materiał oryginalny: Liga hiszpańska. El Clasico: Real zmasakrowany na Camp Nou! Barcelona wbiła pięć bramek, hat-trick Suareza [WIDEO] - Gol24