Liga hiszpańska. Dzisiaj Real Madryt cieszył się grą i nie miał dość. Do przerwy wbił Levante aż cztery bramki. To był występ wręcz idealny.

- Różnica klas. Dziś Real demoluje Levante - komentował w przerwie Mateusz Święcicki z Eleven Sports. Bogiem a prawdą gdyby po pierwszej połowie nowy mistrz prowadził nawet 8:0 to goście nie mieliby prawa narzekać. Parokrotnie uratował ich bramkarz, raz poprzeczka, a raz słupek.

Hat-trick asyst w jednej połowie zapisał wszędobylski Luka Modrić. Świetnie zachował się zwłaszcza za pierwszym razem, kiedy uwolnił się spod opieki, po czym dograł długą piłkę do najlepiej ustawionego Ferlanda Mendy'ego.

W drugiej połowie Real dobił do manity (pięć goli), gdy Benzema zatańczył przed bramkarzem, a Vinicius Junior z bliska dopełnił formalności. Ten sam zawodnik ustalił wynik na 6:0, kompletując hat-tricka. Dotkliwa porażka na Santiago Bernabeu sprawi, że Levante jako pierwsze spadnie z La Liga.

W przypadku Karima Benzemy ten mecz również przejdzie do historii. Francuz bramką na 2:0 zrównał się z Raulem w liczbie trafień dla Realu. Obaj uzbierali po 323, ale tylko Benzema jest w stanie zmniejszyć dystans do niedoścignionego Cristiano Ronaldo.

Real Madryt - Levante 6:0 (4:0)
Bramki: Mendy 13', Benzema 19', Rodrygo 34', Vinicius Jr 45', 68', 83'
Żółte kartki: Camavinga, Modrić - Marti

Real Madryt: Courtois - Lucas, Vallejo, Nacho (82' Gila), Mendy - Camavinga, Valverde (75' Kroos), Modrić (75' Gonzalez) - Rodrygo (62' Diaz), Vinicius, Benzema (75' Jović).

Levante: Cardenas - Miramon, Rober Pier (77' Vezo), Caceres (39' Campana), Postigo, Son - Radoja (39' Bardhi), Pepelu, Melero (57' Cantero) - Dani Gomez (57' Marti), Morales.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

W klauzulach kontraktowych piłkarzy znajduje się najczęściej zapis, który mówi, że w razie spadku klubu z ligi umowa może zostać rozwiązana za porozumieniem stron. Wraz z końcem sezonu zespoły PKO Ekstraklasy mogą spojrzeć w dół tabeli, a konkretniej na ciekawych piłkarzy z tych rejonów. Pozyskanie ich może wzmocnić wartość drużyny w przyszłym sezonie. Oto zawodnicy, których warto pozyskać, jeśli spadną z Ekstraklasy.