OPRAC.:
Krzysztof Kowalski
W meczu Girony z Realem Madryt cztery gole strzelił Argentyńczyk Taty Castellanos PAP/EPA
Liga hiszpańska. Piłkarze Realu Madryt przegrali na wyjeździe z Gironą 2:4 w 31. kolejce hiszpańskiej La Liga. Doskonały mecz rozegrał strzelec czterech goli - Argentyńczyk Taty Castellanos. Rozmiary porażki "Królewskich" zmniejszyli Vinicius Junior i Lucas Vazquez.

Real Madryt znokautowany przez beniaminka. Wielki Taty Castellanos

Już w pierwszej minucie Rodrygo oddał niebezpieczny strzał na bramkę, ale obrońca zablokował piłkę. Girona przetrwała początkowy napór Los Blancos, a następnie wyprowadziła celne ciosy. "Królewscy" w 24. minucie przegrywali już 0:2. Dwie bramki zdobył Castellanos. Argentyński napastnik najpierw strzelił gola głową, a potem wykończył kontratak.

Następnie piłkarze Realu rzucili się do ataku. W 34. min. Marco Asensio posłał wysokie podanie w pole karne, gdzie czekał Vinicius, który strzelił głową w lewy dolny róg bramki. Po pierwszej połowie drużyna trenera Carlo Ancelottiego przegrywała 1:2.

Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry Yan Couto przeprowadził rajd prawą stroną, dośrodkował do Castellanosa, który uderzył bez przyjęcia i skompletował hat-tricka. Argentyńczyk na tym nie poprzestał, gdyż w 62. min. dopadł do piłki po rykoszecie i głową zdobył czwartą bramkę. Castellanos został zmieniony w 72. min. Kibice zgotowali mu owację na stojąco. Zastąpił go Cristhian Stuani.

Cztery gole Taty Castellanosa przeciwko Realowi:

Najbardziej aktywny w drużynie Carlo Ancelottiego był Vinicius. Brazylijczyk w 85. wbiegł w pole karne, skupił na sobie uwagę rywali i z linii końcowej wyłożył piłkę Vazquezowi, który z kilku metrów pokonał bezradnego bramkarza Paulo Gazzanigę.

Castellanos strzelił siedem goli w 28 wcześniejszych meczach La Liga. We wtorek powiększył dorobek do 11 bramek. Liderem klasyfikacji strzelców jest Robert Lewandowski, który ma 17 trafień.

Real Madryt poniósł szóstą ligową porażkę w sezonie i traci 11 punktów do Barcelony, która w środę zmierzy się na wyjeździe z Rayo Vallecano.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu ligi hiszpańskiej Osasuna Pampeluna wygrała 1:0 z Cadizem po golu Rubena Garcii. Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w 85. min czerwoną kartkę otrzymał Abde Ezzalzouli. (PAP)