OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Kiko Huesca
Piłkarze Realu Madryt pokonali przeżywającą kryzys Valencię 2:0 w zaległym meczu hiszpańskiej ekstraklasy, ale kontuzji doznał Karim Benzema. "Królewscy" tracą pięć punktów do Barcelony. Lider dzień wcześniej wygrał z Betisem Sewilla 2:1, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Losy meczu na Santiago Bernabeu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. W 52. minucie bramkę zdobył Marco Asensio, a chwilę później prowadzenie mistrzów Hiszpanii podwyższył rozgrywający 200. mecz w barwach Realu Vinicius Junior. Valencia nie była w stanie skutecznie odpowiedzieć, na dodatek od 72. minuty grała osłabiona, ponieważ czerwoną kartkę, za brutalny faul na Viniciusie Juniorze zobaczył obrońca Gabriel Paulista.

"Nietoperze" przeżywają sportowy kryzys - odpadły niedawno z Pucharu Hiszpanii, a w krajowej ekstraklasie mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. 30 stycznia poinformowano o rozstaniu się z włoskim trenerem Gennaro Gattuso. Z ostatnich jedenastu meczów ligowych Valencia wygrała tylko jeden, jeszcze przed mundialem w Katarze - 10 listopada. Drużynę przejął na razie "Voro" Gonzalez, który w przeszłości często pełnił rolę tymczasowego szkoleniowca Valencii.

W ekipie Realu radość ze zwycięstwa zmąciła kontuzja Benzemy, już kolejna w tym sezonie. Słynny francuski napastnik, zdobywca "Złotej Piłki", poprosił o zmianę i opuścił boisko w 60. minucie. Prawdopodobnie chodzi o uraz prawego uda.

W tabeli Real ma 45 punktów i traci pięć do Barcelony, która dzień wcześniej - również odrabiając ligowe zaległości - pokonała na wyjeździe Betis 2:1.

Jedną z bramek zdobył powracający po trzymeczowej pauzie z powodów dyscyplinarnych Robert Lewandowski. Polski napastnik z 14 golami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców. (PAP)