Krzysztof Kowalski
IMAGO/Imago Sport and News/East News
Kacper Kozłowski strzelił gola w meczu NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem. Reprezentant Polski w pierwszej połowie wykorzystał olbrzymi błąd rutynowanego Jaspera Cillessena. Drużyna z Arnhem wygrała na wyjeździe 4:1. To drugie trafienie 19-latka w tym sezonie Eredivisie. Na koncie ma też cztery asysty.

Gol Kacpra Kozłowskiego. Polak wykorzystał błąd Cillessena

Pojedynki Vitesse z NEC określa się mianem derbów Gelderland. W prestiżowym meczu z dobrej strony pokazał się Kacper Kozłowski. Polak wykorzystał sytuację z 29 minuty, którą sprokurował doświadczony Jasper Cillessen. Były golkiper Barcelony i reprezentacji Holandii zbyt obszernie przyjął piłkę i po chwili stracił ją na rzecz Mohameda Sankoha. Kozłowski do siatki trafił już na pustą bramkę.

19-letni reprezentant Polski na boisku biegał do 89. minuty. Osiem minut wcześniej na murawie zameldował się Bartosz Białek. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Vitesse 4:1.

Ekipa Polaków z dorobkiem trzydziestu punktów zajmuje trzynastą lokatę w tabeli Eredivisie. NEC Nijmegen zgromadził pięć oczek więcej i sytuuje się na dziesiątym miejscu.