Liga Konferencji. Kamil Grabara wpuścił cztery gole, ale obronił rzut karny

Krzysztof Kowalski
AP/Associated Press/East News
Szalony pojedynek w Lidze Konferencji. FC Kopenhaga zremisowała w wyjazdowym meczu 1/8 finału z PSV Eindhoven 4:4. Strzegący bramki gości Kamil Grabara w drugiej połowie obronił rzut karny.

Po pierwszej części gry FC Kopenhaga niespodziewanie prowadziła w Eindhoven 3:1. W 62. minucie przy stanie 2:3 sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kamil Grabara wyczuł intencje strzelca Cody'ego Gakpe i odbił piłkę. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale zespół Polaka jeszcze do 85. minuty prowadził 4:3. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się remisem 4:4.

Kamil Grabara został powołany przez Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Oprócz 23-latka nominacje otrzymało jeszcze trzech bramkarzy: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski.

PSV Eindhoven - FC Kobenhaga 4:4
Bramki: Cody Gakpo 21, 70, Ritsu Doan 50, Eran Zahavi 85 - Isak Johannesson 6, Pep Biel 22, 78, Lukas Lerager 43

W 62. minucie Cody Gakpo (PSV) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Kamil Grabara).