Liga Konferencji. Arkadiusz Milik zameldował się na boisku w Rotterdamie dopiero w 85 minucie jako trzeci zmiennik. Jego Olympique Marsylia przegrał pierwszy mecz 1/2 finału z Feyenoordem 2:3. Zaważyła fatalna wpadka obrońcy.

Jeśli zliczyć regulaminowy czas i doliczony przez sędziego to Polak spędził na boisku około dziewięć minut. Co ciekawe, był to jego czwarty występ przeciw Feyenoordowi w zawodowej karierze. W trzech poprzednich, w barwach Ajaksu Amsterdam, też nie strzelił gola.

Milik stracił miejsce w składzie Marsylii przez kiepski występ z Reims (0:1). Dziś zamiast niego z przodu operował Bamba Dieng. Po golu Senegalczyka Marsylia złapała kontakt. W drugiej połowie napastnik miał jeszcze dwie wyborne okazje, ale obie zmarnował. Dieng nie ukrywał zaskoczenia, kiedy Milik zawołał go na zmianę. Z gestów rękoma dało się wyczytać, że wolałby pozostać na murawie.

Marsylia kiepsko weszła w mecz czego skutkiem były dwie stracone bramki do 20 minuty. Za sprawą Dienga i Gersona wyrównała jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron fatalny błąd popełnił jednak stoper Duje Caleta-Car z czego skorzystał autor dubletu, Cyriel Dessers.

Feyenoord Rotterdam - Olympique Marsylia 3:2 (2:2)
Bramki: Dessers 18', 46', Sinisterra 20' - Dieng 28', Gerson 40'
Żółte kartki: Malacia, Geertruida, Hendrix - Harit

Feyenoord Rotterdam: Marciano - Geertruida, Traumer, Senesi, Malacia - Til (89' Pedersen), Aursnes, Kokcu (82' Hendrix) - Nelson (65' Linssen), Dessers (82' Jahanbakhsh), Sinisterra.

Olympique Marsylia: Mandanda - Rongier, Saliba (85' Lirola), Caleta-Car (69' Harit), Luan Peres - Kamara, Guendouzi, Gerson - Payet, Bakambu (46' Gueye), Dieng (85' Milik).

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Choć wydaje się, że polska piłka idzie do przodu i za awansem na mistrzostwa świata lub regularną grą w europejskich pucharach stoi progres całego systemu, może być w błędzie. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydarzyło się tyle patologicznych sytuacji, że gdyby tak poważnie się nad nimi zastanowić, można dojść do wniosku, że od wielu lat nie zrobiliśmy żadnego kroku naprzód. Przed Wami lista wstydu polskiego futbolu.

Rak, który toczy polski futbol. Największe patologie w polsk...