JCZ
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - AEK
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - AEK AFP/East News
Liga Mistrzów. 2:0 w Atenach, 2:0 również w Monachium. Bayern bez problemu rozprawił się z AEK-iem. Obie bramki zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to setny występ w europejskich pucharach. Jego zespół prowadzi w grupie E i jest już niemal pewien awansu do fazy pucharowej.

Bayern potraktował ten mecz jak przystawkę do dania głównego za jakie uznaje sobotni hit z Borussią Dortmund w Bundeslidze. Dziś najważniejszy był więc wynik. Najlepiej jak najmniejszym nakładem sił, nieokupiony kontuzjami i dający od razu awans do fazy pucharowej. Ten ostatni warunek zostałby jednak spełniony, gdyby Benfica Lizbona przegrała mecz z Ajaksem Amsterdam.

Po raz setny w europejskich pucharach wystąpił Robert Lewandowski (16 meczów w Lechu Poznań, 36 w Borussii Dortmund i pozostałe 48 w Bayernie Monachium). Jubileusz uczcił oczywiście trafieniem. W 31 minucie w charakterystycznym stylu wykorzystał jedenastkę, której nawiasem mówiąc sędzia nie powinnien odgwizdać.

W 71 minucie Lewandowski ustalił wynik, zamykając wrzutkę z rzutu rożnego. To był jego 56 gol w pucharach, a 49 w samej Lidze Mistrzów, w której wyprzedził Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimovicia, a zrównał się z Alfredo Di Stefano. Następny cel to jego piłkarski idol - Thierry Henry. W klasyfikacji wszech czasów Cristiano Ronaldo z 121 trafieniami.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. A skoro jubileusz to gole. Dwa na setkę Roberta Lewandowskiego, Bayern pokonał AEK - Gol24