Liga Mistrzów. Atletico bliżej ćwierćfinału, Szczęsny skapitulował dwa razy

krk
East News
Liga Mistrzów. Atletico przed rewanżem w Turynie wypracowało sobie niemałą zaliczkę. W Madrycie "Rojiblancos" pokonali Juventus Turyn 2:0. Oba trafienia dla gospodarzy zanotowali środkowi obrońcy. Na Wanda Metropolitano sporą rolę odegrał VAR, za sprawą którego sędzia anulował rzut karny oraz gola strzelonego przez Alvaro Moratę. Po pierwszym spotkaniu Juventusu jest bardzo daleko od awansu.

1/8 finału Ligi Mistrzów: Atletico - Juventus 2:0

W środowy wieczór Cristiano Ronaldo miał okazję zagrać w Madrycie po raz pierwszy od ponad pół roku. Do tej pory Atletico należało do jednego z ulubionych rywali CR7. W 31 meczach rozegranych w barwach "Królewskich" trafiał do siatki 22 razy. W spotkaniu na Wanda Metropolitano to nie Portugalczyk odegrał jednak pierwszoplanową rolę.

W 9. minucie Ronaldo z rzutu wolnego huknął pod poprzeczkę, ale Jan Oblak zdołał odbić futbolówkę. W odpowiedzi na bramkę Juventusu uderzał Thomas Partey. Wojciech Szczęsny był jednak na posterunku. W 27. minucie Diego Costa padł w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Po konsultacji z VAR odwołał swoją decyzję, gdyż przewinienie miało miejsce tuż przed szesnastką. Chwilę później wykazać się musiał Szczęsny. Po silnym strzale z rzutu wolnego Antoine'a Griezmanna Polak wykazał się kapitalnym refleksem.

W drugiej połowie dominowało Atletico. W 51. minucie Diego Costa znalazł się sam na sam ze Szczęsnym, ale fatalnie spudłował. Parę chwil później polski bramkarz zdołał strącić piłkę na poprzeczkę po technicznym uderzeniu Griezmanna. W 70. minucie rezerwowy Alvaro Morata wpakował futbolówkę do siatki. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie, gdyż sędzia po obejrzeniu sytuacji na powtórce anulował bramkę.

W 77. minucie wątpliwości już nie było, a Szczęsnego strzałem z bliskiej odległości zaskoczył Jose Gimenez. Sześć minut później było już 2:0. Po sporym zamieszaniu piłkę do bramki Szczęsnego wpakował drugi środkowy obrońca Diego Godin. Mimo starań Juventusu do końca spotkania wynik już się nie zmienił.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Atletico bliżej ćwierćfinału, Szczęsny skapitulował dwa razy - Gol24