Krzysztof Kowalski
Liga Mistrzów. Kamil Grabara zaprezentował solidną formę, ale tym razem nie zachował czystego konta. W wyjazdowym meczu przedostatniej kolejki FC Kopenhaga uległa Sevilli 0:3 (0:0) i definitywnie straciła szansę na grę chociażby w Lidze Europy. Zespół ze stolicy Danii na wygraną w Champions League czeka od sześciu lat.

W zeszłej kolejce Grabara został bohaterem mistrzów Danii. Wyczuł doświadczonego Riyada Mahreza i obronił rzut karny, a jego zespół zremisował u siebie z Manchesterem City 0:0. W ten sposób polski golkiper został pierwszym bramkarzem, który w trwającym sezonie zachował czyste konto przeciwko The Citizens.

Kopenhaga i Sevilla rywalizowały ze sobą w połowie września, kiedy w stolicy Danii padł bezbramkowy remis. Zaś do wtorkowego spotkania na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan przystępowały z dorobkiem dwóch punktów.

W pierwszej odsłonie Grabara musiał się wysilić tylko raz. Zatrzymał soczysty strzał Suso przy bliższym słupku. Błysnął też po przerwie. Wyciągnięty jak struna przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Isco. Polak skapitulował w 61. minucie. Na listę strzelców wpisał się Youssef En Nesyri, który dość szczęśliwie plecami skierował piłkę do siatki.

W końcówce gospodarze wyprowadzili jeszcze dwa ciosy. Najpierw trafił Isco. Po znakomitym uderzeniu doświadczonego Hiszpana z 16. metrów Grabara był bez szans. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Gonzalo Montiel, dobijając z najbliższej odległości.

To trzeci występ Grabary w Lidze Mistrzów. Debiutował w spotkaniu z Manchesterem City na Etihad (5:0). Za tamten mecz mimo pięciu wpuszczonych bramek zebrał niezłe noty. Grabara ma spore szanse na udział w mistrzostwach świata. Czesław Michniewicz powołał go szerokiej kadry i najpewniej zabierze 23-latka na turniej do Kataru.

Sevilla FC - FC Kopenhaga 3:0

Bramki: Youssef En Nesyri 61, Isco 88, Gonzalo Montiel 90+2

Żółte kartki: Lamela, Montiel - Claesson, Sorensen

Czerwona kartka: Davit Khocholava 90+4 (Kopenhaga)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej niż jedna trzecia sezonu już za nami. To dobry moment, by ocenić letnie transfery. Przedstawiamy wam te, które w PKO Ekstraklasie udały się najbardziej. Są tu zawodnicy sprowadzeni na stałe, ale i w ramach czasowego wypożyczenia. --------> Kliknij w kolejne zdjęcia, by przekonać się, kto trafił na listę

5 najlepszych transferów w Ekstraklasie. Nie ma nikogo z Leg...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani